• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Valdis DombrovskisLabāksis starp latviešiem Valdis Dombrovskis. Foto: Olivier Hoslet/EPA-EFE

Valdis Dombrovskis: «es jūtos kā komisārs...»

Skatoties “labākā starp latviešiem”, eirokomisāra un “Jaunās Vienotības” saraksta līdera Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Valda Dombrovska labvēlīgi saspringtajā vaigā, prātā skan grupas “Jumprava” klasika: “...es jutos kā komisārs no filmas “Peldētājs””.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Tikai ne jau “no Ventspils un Visbiju” grasās doties mūsu “veiksmes stāsta” tētis un eiro papuciņš. Nē, tas būtu par daudz prasīts. Turpat Briseles dīķītī vien Dombrovskis nolēmis plunčāties. Ja jau viņš atsakās no EP deputāta mandāta, lai “arī pārejas posmā turpinātu darbu Eiropas Komisijā (EK)”, tad varat būt droši – Dievzemītē valdošie knariņi ir cieti nolēmuši viņu tur atstāt, jo Latvijā nav redzēts varenāks kadrs par “fiziķi, ekonomistu un politiķi” (Wikpēdijas formulējums) Valdi Dombrovski.

Dombrovskis pašlaik ir EK viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos. Vienīgais šā amata cienīgais latvietis ir atbildīgs arī par finanšu tirgu stabilitāti, finanšu pakalpojumiem un Kapitāla tirgus savienību.

Un, jā, pašreizējā valdošā koalīcija ir vienojusies viņu virzīt kā Latvijas pārstāvi darbam arī nākamajā EK sastāvā, tā ka pēc 31. oktobra, kad beidzas pašreizējo EK locekļu pinvaru termiņš, Dombrovskim nedraud nedz čemodānu kārtošanas drudzis, nedz pārcelšanās uz “veiksmes stāsta” piemeklēto Latviju.

Deputāta mandātu komisārs Valdis atdos savas partijas biedrenei, arīdzan ilggadīgai briselietei Inesei Vaiderei, lai gan nav nozīmes, kam, jo vairākums “Jaunās Vienotības” vēlētāju pārsvarā balsoja personīgi par Dombrovski (par to sīkāk šeit). Tāpēc būsim godīgi un atzīsim: viņš to ir pelnījis! Mazliet gan nepatīk tas, ka sirsnīgie vēlētāji Dombrovski gribēja redzēt nevis EK, bet gan Eiropas Parlamentā, tak eita nu! – vai viņa fani maz apjēdz, ar ko EK atšķiras no Eiropas Parlamenta, bet Eiropas Parlaments – no Saeimas vai Rīgas domes? Tāpēc liksimies mierā un šajā ziņā būsim budisti: kas ir, tas ir, kas nav, tas nav!

Nākamajā EK sastāvā komisārs Valdis labprāt turpinātu darbu ekonomikas un finanšu jomā, “nostiprinot Eiropas un Latvijas ekonomikas”. Taču derēs arī cits piemērots (bet EK visādā ziņā ir Dombrovskim piemērots kantoris) amats. Apsveikumus sūtiet uz adresi “Bruxelles. Meilleur parmi les Letton.*” Beļģu pastnieki sapratīs.

* Franču valodā: Brisele. Labākajam starp latviešiem.

Tavs komentārs par rakstu: