• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Valsts kancelejas direktors: Valsts pārvaldes reformas mērķis ir nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus un nemanāmu birokrātiju.Valsts kancelejas direktors: Valsts pārvaldes reformas mērķis ir nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus un nemanāmu birokrātiju. Foto: liveinternet.ru

Valsts kancelejas direktors: Valsts pārvaldes reformas mērķis ir nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus un nemanāmu birokrātiju

LETA

Valsts pārvaldes reformas plāna mērķis ir nodrošināt kvalitatīvus pakalpojumus iedzīvotājiem un nemanāmu birokrātiju, šodien žurnālistiem skaidroja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Viņš stāstīja, ka Valsts kancelejas izstrādātais valsts pārvaldes reformu plāns paredz nodrošināt kvalitatīvākus pakalpojumus iedzīvotājiem un virzīties uz "nulles birokrātijas" principa ieviešanu, kas paredz nodrošināt nemanāmu birokrātiju, elektroniskos pakalpojumus, attiekšanos no nevajadzīgiem dokumentiem utt.

Lai iedzīvinātu "nulles birokrātijas" principu, iecerēts atjaunot vietni " mazaksslogs.gov.lv", kas kalpos kā platforma, kurā sabiedrība un valsts iestādes varēs piedāvāt risinājumus birokrātiskā sloga mazināšanai.

"Ar reformu plānots pārkārtot valsts pārvaldi, lai tā kļūtu ērtāka un efektīvāka. Jāsaprot, ka reforma nav Valsts kancelejas pašmērķis, bet gan vēlme panākt pievienoto vērtību valsts pārvaldei un iedzīvotājiem," uzsvēra Citskovskis.

Jau ziņots, ka Valsts kancelejas izstrādātajā valsts pārvaldes reformu plānā rosina trīs gadu laikā valsts pārvaldes štatu mazināt par 6% un tuvināt valsts pārvaldē strādājošo atalgojumu privātajā sektorā strādājošo atalgojumam, šodien žurnālistus informēja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Reformu plāns paredz likvidēt lielāko daļu vakanto amata vietu, iesaldēt jaunu amata vietu veidošanu, kā arī trīs gadu laikā tiešajā valsts pārvaldē samazināt darbinieku skaitu par aptuveni 6%.

Citskovskis skaidroja, ka tā nebūs mehāniska štata griešana, bet gan tiks mainīts veids, kādā valsts pārvalde strādā un nodrošina pakalpojumus iedzīvotājiem.

Tāpat reforma paredz celt algu griestus valsts pārvaldē strādājošajiem līdz 80% no privātajā sektorā maksātā atalgojuma, kā arī piedāvāts ieviest jaunu atlīdzības regulējumu valsts pārvaldē.

Valsts kanceleja arī rosina pārskatīt mazu un ļoti mazu valsts iestāžu funkcijas, galvenokārt fokusējoties uz šo iestāžu funkciju centralizēšanu.

Tavs komentārs par rakstu: