• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Irēna KucinaIrēnas Kucinas gaišajam tēlam savajadzējās neglītu protekciju. Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidenta «favorīti» apstiprina Satversmes tiesneses amatā

Latvijas politiskā “kultūra” jau izsenis paredz no jebkurām politiskajām diskusijām izslēgt ētiskus argumentus. Likums atļauj? Tātad viss kārtībā! Cita starpā tāpēc mūsu valstī tik smagi klājas ar demokrātisko vērtību apzināšanos un ieaudzēšanu realitātē. 

Dzintars Zaļūksnis

Ko gan var gribēt no sabiedrības, kura pieradusi, ka morālas dabas pārkāpumi netiek “ņemti aubē”, ka politiķis, kas pieķerts aiz roķeles amorālā rīcībā, momentā skrien it kā vaicāt, bet patiesībā žēloties ģenerālprokuroram – sak, likums taču to neaizliedz! Neaizliedz gan, spiests atzīt prokurors. Jo runa, kā jau teicu, ir par morāli nevis likumiem. Un politiķis saberzē roķeles un izraksta pats sev absolūto indulgenci: nu, ja likums nav pārkāpts, tad jau es esmu īsts eņģelis! Tikai nav saprotams, kāpēc mūsu lidojošā sile kļūst arvien pretīgāka un smirdīgāka.

Varam novērtēt vēl vienu likuma atļautu, bet amorālu fēleri,– 9. decembrī 13. Saeimas deputāti, kā jau varēja paredzēt, Satversmes tiesas tiesneša amatā apstiprināja Irēnu Kucinu. Pret atļāvās balsot tikai viens parlamentārietis. Jāvaicā: pirkstiņi samežģījās podziņu spiežot vai kā?

Jaunajai Satversmes tiesnesei ar papīrīšiem tiešām viss ir labākajā kārtībā – ij izglītība labu labā, ij darba piedze lai! Tak jebkurā ATTĪSTĪTĀ demokrātiskā valstī to visu nostrīpotu Valsts prezidenta Egila Levita morāli duļķainā rīcība, cenšoties savu padomnieci (favorīti) ierunāt kārotajā amatā. Kaut kad sen sen opozicionārā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pat aicināja Kucinu atteikties no pretendēšanas uz amatu. Ne nu atteicās, nekā! Tieši otrādi: ZZS politiķi apķērās, ka iebraukuši aizliegtajā ētikas lauciņā un nokaunējās.

Bet mēs varam priecāties, ka spēles noteikumi Latvijas politiskajā balagānā nemainās. Un, jā, apsveicam Valsts prezidenta favorīti ar ietikšanu augstā amatā! Saglabājot cerību, ka neglīto amata saņemšanas procedūru viņa kompensēs ar cenšanos Satversmes un sabiedrības labā.

Tavs komentārs par rakstu: