• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Informatīva plāksne "Latvijas Valsts mežo"Viens no veiksmīgākajiem valsts uzņēmumiem ir VAS "Latvijas Valsts meži". Publicitātes foto: LVM

Valsts uzņēmumu kopējie ieņēmumi 2016. gadā bijuši 8,73 miljardi eiro

Valsts kapitālsabiedrību kopējie ieņēmumi pērn sasniedza 8,73 miljardus eiro, kapitālsabiedrību pārvaldības reformai veltītā konferencē informēja Pārresoru koordinācijas centra (PKC) vadītājs Pēteris Vilks.

Kopumā valstij pilnībā pieder 65 kapitālsabiedrības, kā arī dažos uzņēmumos valstij pieder daļas. Vilks sacīja, ka laiku pa laikam tiek atsavinātas valstij piederošās daļas tajās sabiedrībās, kuras nepilda valstiski svarīgus stratēģiskus mērķus. Kā piemēru PKC direktors minēja valstij piederošo daļu AS "Latvijas kuģniecība" atsavināšanu.

Vilks sacīja, ka valsts kapitālsabiedrību ieņēmumi ik gadu aug un pagājušajā gadā tie veidoja 8,73 miljardus eiro, savukārt pašu kapitāla atdeve pērn bijusi pozitīva – 14,9%, kas PKC vadītāja vērtējumā ir pozitīvi, ņemot vērā, ka daļai valsts kapitālsabiedrību nav komerciālu mērķu. Kopumā valsts kapitālsabiedrībās tiek nodarbināti vairāk nekā 50 000 cilvēku.

Lielākos ieņēmumus nodrošina tādas valsts kapitālsabiedrības kā AS "Latvenergo", AS "Latvijas Valsts meži", kā arī valstij daļēji piederošās telekomunikāciju kompānijas SIA "Latvijas Mobilais telefons" un SIA "Lattelecom". Turpretī negatīvus rezultātus uzrāda kompānijas, kas nodarbojas ar problemātiskajiem aktīviem – AS "Reverta" un SIA "Hiponia".

Pēc Vilka teiktā, patlaban norit aktīvs darbs pie valsts kapitālsabiedrību vidēja termiņa stratēģiju izstrādes. Līdz šim ir apstiprinātas 40 stratēģijas, bet desmit kapitālsabiedrību stratēģijas vēl ir tapšanas stadijā.

Domājot par valsts kapitālsabiedrību vidēja termiņa stratēģijām, Vilks uzsvēra, ka ir svarīgi nodrošināt nemainīgu dividenžu izmaksas politiku, lai uzņēmumi savu darbību varētu plānot ilgtermiņā. Tiesa, šā gada septembrī PKC aptaujāja valsts kapitālsabiedrību pārstāvjus un lielākā daļa atzina, ka esošais dividenžu izmaksas regulējums ļauj uzņēmumiem plānot savu darbību ilgtermiņā.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: