Ernests Gulbis Gulbis Roterdamā ir noskaņots cīņai. Foto: ATP/tennisworld

«Veiksmīgais zaudētājs» Gulbis Roterdamā uzvar tādu pašu Kopilu

Tomēr iekļuvis Profesionālo tenisistu asociācijas (Association of Tennis Professionals, ATP) World Tour 500 sērijas turnīra Roterdamā pamatsacīkstēs kā “vaiksmīgais zaudētājs” (lucky loser) Latvijas tenisists Ernests Gulbis, kurš ATP rangā atrodas 83. vietā, pārvarēja pirmo kārtu.

Pamatturnīra pirmais pretinieks Gulbim bija tāds pats “veiksminieks” Mariušs Kopils (Marius Copil) no Rumānijas. ATP rangā Kopils pašlaik ir 72. vietā, taču Gulbim viņš izrādījās visai “viegls” pretinieks: mūsu tenisists guva virsroku divos setos – 6-2, 6-4. Spēle ilga stundu un 12 minūtes, Gulbis 12 reizes servēja netverami (Kopils atbildēja ar pieciem “eisiem”) un ne reizi nepieļāva dubultkļūdu. Bet par spēku samēru vislabāk liecina tas, ka rumānim mača gaitā nebija nevienas iespējas lauzt Gulbja servi. Rezultāts savstarpējā sāncensībā tagad ir 2-0, bet par uzvaru pirmajā kārtā Gulbis ir ieguvis 55 ATP ranga punktus.

Gulbja pretinieks turnīra otrajā kārtā būs turnīra pirmais numurs, ATP ranga 7. rakete japānis Kejs Nišikori (angļu: Kei Nishikori), kurš Gulbi ir uzveicis visos trijos savstarpējos mačos.