• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Aldis GobzemsVai Aldis Gobzems pārspēs viltībā troikas koalīciju? Foto: LETA

Vējoņa maizestēvi beidzot gatavi izgāzt arī Gobzemu

Pēc pailgas knosīšanās, kuras laikā nekādi neaizejošās troikas valdības Finanšu ministrija parādīja, kā jātiek galā ar “populistiem”, bet Satversmes aizsardzības biroja (SAB) šefs lika noprast, ka gadījumā, ja partijas “KPV LV” kandidātam Aldim Gobzemam tomēr brīnumainā kārtā izdosies “sanaglot” koalīciju, viņam taču neviens “nepiešķirs pielaidi”,  Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir izvēlējies Gobzemu kā otro (izgāžamo) iespēju, lai pēc tam darītu to, kas ir nolemts jau uzreiz pēc vēlēšanām.

Dzintars Zaļūksnis

Lai plāns virzītos bez aizķeršanās, Vējonis arī Gobzemu ir ierobežojis divās nedēļās. Pionieris Jānis Bordāns izturēja akurāt vienu, un vai tad nu politisko sesku smaku neostījušais advokāts būs izturīgāks, drošāks un diplomātiskāks?

Cik lielas vai mazas izredzes ir Gobzemam, patiesībā būs redzams pēc pāris dienām, kad noskriesies “politiskās retorikas putas”. Vai arī kad “neitrālā” Dana Reizniece-Ozola sarēķinās, cik miljardi neesošo eiro būs vajadzīgi, lai “KPV LV” varētu izpildīt savus priekšvēlēšanu solījumus – kurš gan vaicās, vai kāds ir aprēķinājis pat ne to, cik maksātu ZZS solījumu izpilde, bet gan to, vai Danas pārstāvētā partija vispār ir izpildījusi kādu savu solījumu?

Starp citu, būdams no viltīgā gala, Gobzems jau pašlaik ir pasludinājis vienu vienīgu prioritāti (kā tam patiesībā arī jābūt): viņa vadītais Ministru kabinets gādāšot par labāku dzīvi Latvijas bērniem. Tas nekas, ka šī prioritāte ir varen plaša, toties apgrūtinās ne mazāk viltīgās finanšu ministres aprēķinus.

Tagad Gobzema uzdevums ir vienkāršs kā cirvis: līdz 10. decembrim hipotētiskajai valdībai jāiegūst konkurentu (skaidrs, ka spitālīgā “Saskaņa” neskaitās) solījums viņa kabinetu lielākoties atbalstīt. Ja nē, Vējonis un viņa draugi ķersies pie plāna B, kurš, visdrīzāk, nozīmē kāda ļoti konkrēta “ārpuspartiju” cilvēka nominēšanu. Ar drošu ievēlēšanu, protams, jo balagānu Latvijā pieņemts rīkot ne vairāk kā trīsreiz.

Tavs komentārs par rakstu: