• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Raimonds Vējonis Rīgas ostā uz tanku fona.Raimonds Vējonis priecājas par mūsu aizsardzības pamatu - ASV tankiem. Foto: Mixnews

Vējonis apliecina, ka «turēs ASV kanti»

Pēc tam, kad Eiropas Savienības (ES) lielvalstis Francija un Vācija ir sākušas virzīt ideju par kopīgu ES bruņoto spēku izveidošanu, un atbalstu šai idejai ir paudusi Itālija un Višehradas četrinieks, Baltijas valstu vārdā savus kategoriskos iebildumus jau ir paudusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite (Dalia Grybauskaitė) – Eiropai esot jāpaļaujas uz Ziemeļatlantijas līguma organizāciju (North Atlantic Treaty Organization, NATO) un ASV (lasiet šeit).

Tagad Grībauskaitei ir pievienojies arī mūsu Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš apliecina, ka ASV interesēm Eiropā ir uzticami sargi Baltijas valstu personā. Proti, Vējonis ar sava preses padomnieka Jāņa Siksņa starpniecību ir paziņojis, ka viņš neuzskatot par nepieciešamu veidot Eiropas armiju.

Vējoņa ieskatā ES armijas veidošanas vietā esot “nepieciešams stiprināt nacionālo valstu bruņotos spēkus, tostarp Latvijā, kas apņēmusies palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) 2018. gadā”.

Laikam gan nav jāskaidro, ka Latvijas armijā ar naudu rīkojas Aizsardzības ministrija Raimonda Bergmaņa personā, turpretim ES armijā mūsu politiskā elite diezin vai varēs šim budžetam tikt par haubices šāviena attālumā.

Vējonis uzskata, ka esot nepieciešams veicināt ES un NATO sadarbību, jo “Eiropas valstīm jāstiprina kopīgi pretterorisma pasākumi”. Kāds NATO sakars ar pretterorisma pasākumiem, kuros alianse tradicionāli nepiedalās, mūsu brašais prezidents gan nepaskaidro.

Dabiski, ka ideja par Eiropas armijas nepieciešamību nav pārliecinājusi arī ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, kurš gan neko jēdzīgu paskaidrot nemāk, runājot vien par to, ka “jau tagad ES nākas saskarties ar daudziem izaicinājumiem”, kā arī “jāīsteno jau iepriekš pieņemtie lēmumi”.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

1 Komentāri


 1. Koks
  2016-09-23

  Kad Rinkevicam jelko ir izdarījis vai pateicis? Nulle, kas nav spējīgs pat komunicēt ar medijiem un tautu, nemaz nerunājot par nespēju jelko nopamatot.. viņš ir kaitnieks, kas LV interesēm nodarījis milzu kaitējumu.vins if arī TTIC biditajs un nožēlojama amerikāņu marionete

Tavs komentārs par rakstu: