• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Raimonds Vējonis sarokojas ar tautas pārstāviRaimonds Vējonis (priekšplānā ar muguru) 2017. gada jūnijā Jaunās konservatīvās partijas rīkotajā tautas sapulcē par tiesiskumu pie Rīgas pils. Foto no: bnn.lv

Vējonis: iešu pie Jāņa dzert tēju!

Bijušais aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis visumā ir lāga zellis. Izdarījis visu, ko viņam prasa – un neprasīja patiešām daudz, tikai pareizi sakārtot Aizsardzības ministrijas iepirkumu sistēmu, lai pēcnācējam, vēl lāgākam zellim Raimondam Bergmanim, nekas liels nebūtu darāms,– Vējonis ar tīru sirdsapziņu varēja pārbaudīt savas angļu valodas zināšanas Valsts prezidenta amatā.

Dzintars Zaļūksnis

Lāgākais Bergmanis izrādījās ar biezu ādu. Pilnīgi nelietojamas sapieru lāpstiņas? Nu un? Kur jūs likāt trīs jaunos mobilos radarus TPS-77 Multi-Role Radar? Trallalā, trallalā! Nu, labi, cik tad tie īsti maksāja? A kam jums tas, špionējat? Un kam paredzētas britu armijas norakstītās un par 1,7 miljoniem eiro gabalā no viņiem atpirktās atjaunotās kāpurķēžu izlūkošanas kaujas mašīnas CVR(T) Scimitar un Samson? Kas jums nepatīk, vatņiki?

Vārdu sakot, viss gāja kā smērēts līdz pat 13. Saeimas ievēlēšanai. Jau dažas dienas pirms vēlēšanām draugi brīdināja, sak, kaušen kompozīšen Saeima vill notbī gūd*! Un pēc tam ātri nobēra kaut ko par Džon, kuram fērdtaim** jābūt praimminister***.

Trīsarpus gadu laikā Raimonda komanda jau bija tīri smuki ielauzusies angļu mēlē, tāpēc viņi ātri vien saprata, ka vadošie norādījumi paredz izgāzt divas notbī valdības, lai ar trešo reizi par Ministru prezidentu tiktu kāds Jānis. Raimondam, kā parasti, bija kauns atzīties, ka nav īsti sapratis, ko no viņa grib, tāpēc viņš tikai māja ar galvu, lai gan vēl uztvēra vārdu figa****. Sākumā uzmetis lūpu, tomēr uzdevis savai uzticamajai komandai noskaidrot, vai angļu mēlē šim vārdam nav kāds cits pielietojums, pēc nedēļas Raimonds jau zināja, ka tas, visdrīzāk, nozīmē ciparu cilvēku.       

Nu uzdevums likās pavisam vienkāršs. Ciparu cilvēks, tātad finansists vārdā Jānis. Profesors Jānis Cipariņš, he he. Cilvēks, kam skaitļi aizstāj sirdsapziņu un empātiju. Tādi starp uzticamiem pilsoņiem izrādījās veseli trīs: Jānis Lielcepure, Jānis Placis un Jānis Platais.

Raimondam kā akmens no sirds novēlās, viņš izdzēra lielu glāzi tīravota ūdentiņa un izsauca pie sevis Jāni Bordānu, kas vispār vairs nebija Jānis, un pēc divām nedēļām arī Aldi Gobzemu, kas nav Jānis pēc definīcijas. Viņu izgāšanai viss bija sagatavots. Gudrākie buki Roberts Zīle un Artis Pabriks jau bija sapratuši, ka pienācis īsto Jāņu laiks, un no spēles izstājušies.

Tātad drīz vien Valsts prezidents savu uzdevumu būs izpildījis un varēs iet uz valdības namu pie Jāņa dzert tēju. Varbūt pat ar aveņu ievārījumu. Un varbūt pat palikt uz otru termiņu Rīgas pilī. Bet tas vairs nav tik būtiski.

* Lauzītā angļu valodā: uzmanību, Saeimas sastāvs nebūs labs!

** Lauzītā angļu valodā: trešo reizi

*** Lauzītā angļu valodā: premjerministrs

**** Lauzītā angļu valodā: figure – skaitlis, cipars, arī figūra, personība.

Tavs komentārs par rakstu: