• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Raimonds Vējonis un Kristaps PorziņģisNav tā, ka Raimonds Vējonis nekādi nav bijis saistīts ar basketbolu. Attēlā: kopā ar Kristapu Porziņģi valsts 100. jubilejas svinībās. Foto: Andris Teikmanis/sportacentrs.com

Vējonis ievēlēts par «Latvijas galveno basketbolistu»

Latvijas Basketbola savienības (LBS) biedru sapulce par savu „galveno basketbolistu” uz turpmākajiem četriem gadiem visai lielā vienprātībā ir ievēlējusi bijušo Valsts prezidentu Raimondu Vējoni.

Kā lielākais Vējoņa basketbola „sasniegums” tiek uzsvērts tas, ka viņš esot „aktīvs „Ogres” kluba līdzjutējs”. Vējonis esot arī „iesaistījies dažādās ar basketbolu saistītās aktivitātēs”. Turklāt – skaidra lieta! – viņam ir „vairāk nekā divu gadu desmitu pieredze sabiedrības pārvaldē, gan ministriju vadīšanā, gan Valsts prezidenta amatā”.

Zīmīgi, ka aizklātajā balsojumā Vējonis saņēma 34 balsis, bet viņa konkurente, bijusī Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības līdere Anete Jēkabsone-Žogota – tikai 14 balsis. Trešais kandidāts – bijušais Latvijas vīru basketbola izlases spēlētājs Kaspars Cipruss – izrādījās „politiski apkalts”, jo savu kandidatūru atsauca un aicināja visus balsot par Vējoni, kurš jau bija nodrošinājies ar vairāku basketbolam pietuvinātu cilvēku un organizāciju atbalstu – to bija pauduši Nacionālās basketbola asociācijas (National Basketball Association, NBA) kluba Vašingtonas „Wizards” spēlētāji Anžejs Pasečņiks un Dāvis Bertāns, viņa tēvs un ilggadējs Valmieras kluba spēlētājs Dainis Bertāns, basketbola klubs „Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, Valmieras Bērnu sporta skola, Cēsu pilsētas Sporta skola, biedrība „Sporta Klubs Cēsu Basketbols”, Rūjienas novada sporta skola un biedrība „Sporta klubs Rūjiena”, kā arī Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks. Masīvs atbalsts, pret kuru Jēkabsone-Žogota varēja likt „tik vien” kā savu basketbolistes pieredzi.

Patīkami satrauktais Vējonis pirms balsojuma stāstīja: „Šis atbalsts neapšaubāmi ir avansā. Kā jau priekšvēlēšanu gaisotnē teicu, mans mērķis ir strādāt komandā ar jums. Pie šiem solījumiem turēšos. Gan pats, gan padomes un valdes locekļiem jābūt atvērtiem idejām, lai varētu pieņemt lēmumus, kas vērsti uz Latvijas basketbola attīstību ilgtermiņā. Ir nepieciešams pārmaiņas un uzlabojumi.”

LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, kurš šo amatu ieņem kopš 2009. gada sākuma, paziņoja, ka „basketbola saimniecībai vajadzīgs jauns ģenerālsekretārs”.

Tavs komentārs par rakstu: