• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Raimonds Vējonis ar kundzi IvetuBijušais Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu. Foto no: news.ru

Vējonis, izrādās, ir numismāts

Kad cilvēks zaudē augstu amatu, viņš, gadās, nolobās kā sīpols. Zaudē ne visas mizas, bet vismaz pārīti. Vai tie, kas tuvu pazīst bijušo Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, varēs apliecināt, ka viņš, izrādās, ir teju fanātisks numismāts?

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Iepriekšējie Valsts prezidenti, atstājot amatu, arī atpirka dažas dāvanas, kas viņiem tika pasniegtas kā valsts amatpersonām un tātad piekrita valstij. Tā Vaira Vīķe-Freiberga bija gatava pusi reputācijas ziedot par iemīļotu rokaspulksteni (šeit), Valdim Zatleram bija traki iepatikusies Polijas nelaiķa prezidenta Ļeha Kačiņska (Lech Kaczyński) dāvātā tējas servīze (šeit), bet Andris Bērziņš dāvanu (tostarp afgāņu paklāja) izpirkšanai iztērēja veselus 7210 eiro (šeit). Visām šīm mantām ir bijusi gan materiāla, gan sentimentāla vērtība.

Vējonis uz šā fona izceļas ar vienveidīgumu. Proti, viņa numismāta sirsniņu ir saviļņojušas tikai numismātiskas vērtības.  Noslēdzot savu prezidentūru, Vējonis nolēmis izpirkt vairākas dāvanas, no kurām divas pasniegtas viņa kundzei Ivetai. Dāvanas “notaksētas” par pieticīgiem 512 eiro.

Starp dāvanām, kuras Vējonis grib izpirkt, ir: 1) Baltkrievijas pirmā monēta koka rāmītī, 2) sudraba jubilejas monēta “Atjaunotai Lietuvai 100”, 3) Ukrainas prezidenta Petro Porošenko (Петро Порошенко) dāvātā reprezentācijas-piemiņas monēta, kuras aversā ir Ukrainas simbolika un Porošenko paraksta faksimils, savukārt reversā redzama prezidenta rezidence Marinskas pils, 4) Horvātijas Republikas parlamenta sudraba piemiņas medaļa, kuras aversā redzama Horvātijas parlamenta celtne, bet reversā – Horvātijas ģerbonis, 5) Viņa Eminences Valsts sekretāra kardināla Pjetro Parolina (Pietro Parolin) dāvātais bronzas un sudraba piemiņas medaļu komplekts.

Šī izvēle būs lieliska atbilde tiem, kuri bijušo aizsardzības ministru un Valsts prezidentu Raimondu Vējoni uzskata par naivu, lētticīgu un pat pamuļķa puiku, kas neko nejēdz no dzīves. Visām šīm numismātiskajām vienībām pašlaik cena varbūt arī ir “notaksētie” 512 eiro un, iespējams, viss ir godīgi. Toties skaidrāks par skaidru ir vēl kas: laikam ejot, kolekcijas vērtība augs un drīz vien varētu kļūt par prāvu kapitālu. Te nu jums bija “lēnīgais Raimis”!  

Tavs komentārs par rakstu: