• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
kareivis ar "Puma" dronuAmerikāņu karavīrs gatavs miljonu dolāru vērto dronu "RQ-20A Puma" sūtīt pāri okeānam saviem draugiem Baltijā. Publicitātes foto: AeroVironment

Vējonis no Trampa «izspiedis» dronus

Lai arī paša komandas “piesmiets” un zaudējis divkaujā ar dižo un vareno angļu valodu, Valsts prezidents Raimonds Vējonis tomēr ir pamanījies no sava taipus okeāna bāzētā kolēģa Donalda Trampa (Donald Trump) “izspiest” arī ko vērtīgu – proti, modīgus militāros pašlidiņus jeb dronus.

Pēteris Kurpnieks, īpaši InfoTOP.lv

Lai tas būtu kā kumelīšu plāksteris Vējoņa nespējai atlaist no darba to Valsts prezidenta brigādes smerdelīti, kas piemirsa savus pienākumus un ļāva Raimim laisties tumšos un svešos ūdeņos bez tulka.Izrādās, arī šādā situācijā var gūt labumu, un Nacionālie bruņotie spēki (NBS) nākamgad saņems no bezpilota lidaparātus, kas tiks iegādāti ar Amerikas draugu finansiālu atbalstu. Tas atbalsts būs akurāt 2,4 miljoni eiro, bet cik nāksies piemest pašu Aizsardzības ministrijai cits Raimonds, uzvārdā Bergmanis, nesaka un ne pa kam arī neteiks, lai krievi, kas te blakus sadomājuši pašaudīties ar raķetēm, nemaz nezinātu, ka drīz mums būs pariktes šo raķešu novērošanai un varbūt pat notriekšanai. Jo drons ir viltīgs, vajag to tikai pareizi noskaņot!

Ar amerikāņu gādību NBS saņems skaitā trīs uzņēmuma “AeroVironment” taktiskās bezpilota lidaparātu sistēmas “RQ-20A Puma”. Par 811 866 eiro gabalā jeb kopmā par vairāk nekā 2,4  miljoniem eiro pirktās sistēmas stiprināšot “novērošanas un izlūkošanas spējas”.

Bet vispār tā ir tikai maza daļa no Amerikas palīdzības saviem mazajiem aizokeāna daudziņiem: pēc ASV un Baltijas valstu prezidentu tikšanās Trampa administrācija paziņoja, ka plānojot piešķirt gandrīz 100 miljonus dolāru lielkalibra munīcijas iepirkšanai Baltijas valstu bruņoto spēku vajadzībām un vairāk nekā 70 miljonus dolāru Baltijas valstu armiju apmācību un aprīkojuma piegādes programmām.

Tā, lūk! Vai kāds vēl teiks, ka Amerika par mums nerūpējas? Pilnīgi asaras plūst, kā rūpējas...

Tavs komentārs par rakstu: