• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Levits un Vējonis pēc 2015. gada vēlēšanām2015. gada 3. jūnijs. Egils Levits (pa kreisi): šoreiz tu esi vinnējis, Raimi, bet mēs vēl tiksimies... Ekrānšāviņš no: Youtube.com

Vējonis piekāpjas Levita «bīdītājiem»

Piekāpjoties Egila Levita kandidatūras heroldiem, pašreizējais Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nekandidēt uz otro termiņu augstajā amatā. Tādā kārtā Levits šobrīd paliek vienīgais koalīcijas partiju virzītais Valsts prezidenta amata kandidāts. 

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Valsts prezidenta amatā Vējonis samērā negaidīti tika ievēlēts 2015. gada 3. jūnijā, kad Saeimas balsojumā viņa kandidatūru atbalstīja 55 deputāti. Toreiz viņš pārspēja tieši Levitu. Pašlaik Vējoņa kandidatūru ir gatava atbalstīt tikai opozīcijā esošā Latvijas Zaļā partija, arī slepenās sarunas ar citiem politiskajiem spēkiem un politikā ietekmīgām personām ir beigušās bez reāliem rezultātiem, tāpēc pašreizējā prezidenta izredzes uz otru četru gadu prezidentūru praktiski ir nulle.

Savukārt Levitu ir apņēmies virzīt vairums valdošās koalīcijas partiju, līdz ar to viņam ir solīts vairāk nekā puses deputātu atbalsts.

Atbilstoši Valsts prezidenta ievēlēšanas likumam kandidatūras Valsts prezidenta amatam iesniedzamas Saeimas Prezidijam rakstveidā ne agrāk kā 60 dienas un ne vēlāk kā 55 dienas pirms esošā Valsts prezidenta pilnvaru laika beigām. Kandidātus prezidenta amatam varēs sākt pieteikt 9. maijā.

Vējonis ir piektais Valsts prezidents kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas un devītais kopš Latvijas valsts dibināšanas.

Tavs komentārs par rakstu: