• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Imigranti, jauni vīrieši, kaut ko pieprasa.Imigranti. Foto no: britainforst.org

Vējonis: politiķi «bēgļiem» iztērēja miljonus, zinādami, ka Latvijā tie nepaliks

Bēgļu aizbraukšana no Latvijas un pārcelšanās uz Vāciju Latvijas politiskajā vidē neesot jaunums. “Daudzi politiķi” jau iepriekš esot paredzējuši, ka bēgļi nebūs mierā ar dzīvi Latvijā un dosies prom.

Dzintars Zaļūksnis

Tā intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” ir paziņojis Valsts prezidents Raimonds Vējonis. „Vai tas ir kāds jaunums?” viņš pats sev vaicā un pats sev arī atbild, sak, politiķi jau iepriekš paredzējuši no Itālijas un Grieķijas uz Latviju pārvesto bēgļu aizbraukšanu.

Kuri politiķi, nosauciet kaut vienu, Vējoņa kungs! Vai pie kefīra glāzītes personīgā sarunā?

Un kāpēc, ņemot vērā politiķu praviešu spējas, imigrantu uzņemšanai iztērēts, tiek tērēts un tiks tērēts tik daudz nodokļu maksātāju naudas?

Padomā tik! Jau gara acīm dzirdu koalīcijas politiķu diskusijas par nodokļu maksātāju naudas piešķiršanu “bēgļu programmai”. “Nu, mēs varētu Mucenieku centrā “norakstīt” kādus 150 miljonus,” saka viens ne visai tālredzīgs politiķis. “Oi, nesanāks,” izgudrēm bilst Laimdota Straujuma, “tie ļaudis kā atnāks, tā aizies, pēc tam būs grūti atbildēt uz Eiropas Komisijas (EK) jautājumiem, vēl paprasīs atpakaļ līdzfinansējumu. Pietiks ar kādiem 14 miljoniem. Tomēr ar’ kāda nebūt naudiņa!”

Atgādināšu: Latvijas politiķi, kuri jau iepriekš “visu zināja”, atzīst, ka ir piekrituši brīvprātīgi uzņemt 250 imigrantus un vēl 531 – ES pārvietošanas programmas ietvaros. Tomēr joprojām nav skaidrs, kāpēc EK Latvijas politiķiem ir rezervējusi 56 miljonus eiro, kas, rēķinot 6000 eiro uz vienu nabaga ekonomiskā imigranta galviņu, atbilst vairāk nekā 9000 klejotāju uzņemšanai.

Jā, vienā punktā gan Vējonim var piekrist bez šaubīšanās. Proti, mūsu prezidents atzīst: “Mēs varam piedāvāt mieru un stabilitāti. Tas jau vairākkārt ir uzsvērts, ka mēs neesam gatavi sniegt ekonomiskus labumus ekonomiskajiem migrantiem.” Līdz ar to Vējonis beidzot pietiekami atklāti ir pateicis, ka ne jau mieru un drošību Eiropā meklē Āfrikas un Tuvo Austrumu imigrantu pūļi. Lielum lielais vairākums grib uzlabot savu dzīves līmeni. Lielākajai daļai vēlams, lai tāpēc nevajadzētu strādāt. Vārdu sakot, tie nav nekādi bēgļi, bet gan ekonomiskie migranti.

Vēl tikai atliek pēdējais, ne visai patīkamais jautājums: vai Valsts prezidenta piesauktie, bet vārdā neminētie viedie politiķi paredzēja arī to, ka uzņemtie migranti vienkārši meklēs labākus materiālos apstākļus?

Neatceros, ka kāds no Saeimas vai valdības kaut ko tādu skaļi būtu teicis. Un vispār, mani personīgi aizvaino viss šis cirks ar “bēgošajiem bēgļiem”, kas – tagad ir pilnīgi skaidrs – ir iestudēts tikai tāpēc, lai varētu sajaukt galvu “stulbajai sabiedrībai”.

1 Komentāri


 1. krams
  2016-09-13

  Pamodās gan vējonītis, bet diemžēl par vēlu! Vēl jau darbojas nacionālais naudas izsūcējs!

Tavs komentārs par rakstu: