• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Trīs blondīnes ar Īrijas pilsoņu sertifikātiemTáimid Gaeilge anois! Ilustratīvs foto no: inis.gov.ie

Vēl 154 imigranti no Latvijas zvēr uzticību Īrijai

Svinīgā ceremonijā Dublinā Īrijas pilsonība piešķirta 3200 cilvēkiem. 154 no tiem šajā valstī ieradušies no Latvijas, liecina Īrijas Tieslietu departamenta sniegtā informācija. Šogad Īrijā tā bija jau trešā jauno pilsoņu uzņemšanas ceremonija.

Naturalizācijas sertifikātu ceremonijas tika ieviestas 2011. gadā. Kopš tā laika Īrijas pilsonība šīs programmas ietvaros piešķirta vairāk nekā 110 000 cilvēkiem no 181 valsts, ieskaitot nepilngadīgos, kam ceremonijas apmeklēšana nav obligāta.

Pirmdien Īrijas pilsonību ieguva 548 cilvēki no Polijas, 290 rumāņi, 245 indieši un 234 briti.

Pēc “Brexit” referenduma ievērojami pieaudzis Apvienotās Karalistes pilsoņu skaits, kas piesakās Īrijas pilsonībai. 2014. gadā Īrijas pilsonību lūdza tikai 46 briti, 2015. gadā tādu bija 72, bet 2016. gadā to skaits palielinājās teju desmit reizes – tika saņemti 573 pieteikumi no Apvienotās Karalistes pilsoņiem.

2017. gadā laika posmā no janvāra līdz septembra beigām Īrijas pilsonību pieprasīja jau 624 Apvienotās Karalistes pilsoņi.

Tieslietu departaments norāda, ka 24 stundas pēc “Brexit” referenduma imigrācijas dienesta mājaslapa esot pieredzējusi lielāko noslodzi tās vēsturē.

Jāpiebilst, ka Latvijas pilsonības likums pieļauj Eiropas Savienības (ES) valstu dubultpilsonību, tāpēc Īrijas pilsonības iegūšana nenozīmē, ka Latvija šos cilvēkus formāli ir zaudējusi. Kā tas būs faktiski, rādīs laiks.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: