• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Krišjānis KariņšUz vēlēšanām neejiet, ja jūs pilnībā apmierina tas, ko dara K.A.Kariņš un viņa "lidojošā sile". Foto no: ekonomika.lv

Vēlēšanu gadā nodokļus necelšot jeb «Jaunā laika» ēras gals

Ko gan citu lai teiktu šīs nožēlojamās partijas – piečuku koalīcija ar “Jauno vienotību” serdē, vienu pagaidām vēl reālu partiju (Jaunā konservatīvā partija/JKP) un divām pagaidām vēl neizjukušām apvienībām (Attīstībai/PAR! un Nacionālo apvienību) mīkstumā un politisko līķu bedri (bijušo KPV LV) zem kājām? 2022. gada rudenī 13. Saeima beigs savu eksistenci, un līdz ar to no pašreizējās koalīcijas puses arvien vairāk nāks smirdoņa un tās izraisītie meli.    

Dzintars Zaļūksnis

Jūs patiešām ticat, ka partijas, kas visu varu nu jau gandrīz divus gadus ir labprātīgi atdevušas pašu izraudzītajai Krišjāņa Artura Kariņa varzai, kas oficiāli tiek dēvēta par Ministru kabinetu, atturēsies no nodokļu palielināšanas, ja kaut ko gribēsies, bet izrādīsies par īsu? Kovidpanikas apstākļos valsts budžeta sabalansēšanai atlikuši tikai divi reāli instrumenti – ārējie aizņēmumi un tā pati nodokļu celšana. Jo skaidrs, ka 2022. gadā Latvijas ekonomika turpinās stagnēt, nodokļu maksātāju kļūs arvien mazāk un to kabatas un bankas konti – arvien tukšāki.  

Neskatoties uz to, K.A.Kariņa partijas biedrs finanšu ministrs Jānis Reirs sociālajiem partneriem sola nodokļus necelt. Tātad – loģiski – 2022. gadā varam gaidīt ārējā parāda palielināšanos. Finanšu minstrija – jūtot vēlēšanu tuvumu – vēl gan optimisma pilnu vaigu runā par ārējā parāda palielināšanos līdz 50,9% no iekšzemes kopprodukta. Taču ar miglaini godīgu piebildi varbūt arī vairāk. Interesanti, ka valdības sociālais partneris Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības personā pat neko daudz neiebilst. Sak, varētu jau 50,4%, jo “nevajadzētu veicināt iedzīvotāju aizbraukšanu no valsts zemā atalgojuma dēļ”, nu, bet, kad jau, tad jau!

Arī otrs sociālais partneris – Latvijas Darba devēju konfederācija – mazliet pastīvējās, redz, valsts parādu nevajadzētu audzēt virs 50% no IKP. Bet, kad Reirs paziņoja, ka “2022. gada budžeta kontekstā nodokļu izmaiņas netiek plānotas”, sāka omulīgi murrāt.

Vai 2022. gads būs pēdējais “Jaunā laika” ēras gads Latvijas politikā? Gribētos ticēt, jo, būsim godīgi, necik labāks par oligarhu ēru šis laiks nav bijis – varbūt pat otrādi. Taču kļūda būtu domāt, ka viss notiks pats no sevis. Demokrātija nedarbojas automātiski! Lai iestātos jauni laiki un līdz ar tiem jaunas cerības, vēlētājiem nāksies sev atzīties, ko īsti viņi grib. Ja sāksim svārstīties, piečuku koalīcijas apmierinātie, sadevušies rociņās ar vēlēšanu boikotētājiem, kopīgiem spēkiem gādās, lai šī ēra turpinās vēl četrus gadus. 

Daļai sabiedrības, kas pašlaik ir ar visu apmierināta, tā ir saulaina perspektīva. Pārējiem vajadzētu pamazām nobriest četrgades svarīgākajam lēmumam – un pirmām kārtām nevis par ko balsot? –, bet gan vienkārši jāiet balsot! Vienalga, par ko, tikai ne par šiem un to kloniem.

2 Komentāri


 1. opozicionārs Skolnieciņš
  2021-08-26

  Ir apritējusi Baltijas ceļa 32. gadadiena. Tieši pirms 32. gadiem latvieši spēja pierādīt savu drosmi, saliedētību un nelokāmo gribasspēku. Brīvības gars mājoja katrā latvieša sirdī. Baltijas ceļš ir svinīgs un svēts notikums latviešu tautas vēsturē, kas iezīmēja Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. 1989. gada 23. augustā pulksten 19:00 vairāk nekā 2 000 000 Baltijas valstu iedzīvotāju spēja sadoties rokās, veidojot 670 km garu dzīvo ķēdi. Šajā brīdī aiz mums stāvēja Sentēvu Dievi. Sentēvu Dievi uzklausīja mūsu tautas lūgsnas un dāvāja iespēju mūsu tautai pašai lemt savu nākotni. Tas bija burvīgs laiks, kad latvieši stāvēja plecu pie pleca, roku pie rokas, lai aizstāvētu savas tautas nākotni. Latvieši spēja pretoties okupācijas laika varai un komunistiskās partijas patvaļai. [Komentāra 1. daļa] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš

  • opozicionārs Skolnieciņš
   2021-08-26

   [Komentāra 2. daļa] Esmu pateicīgs katram manam tautietim, kas nežēlojot spēkus, piedalījās Baltijas ceļā. Esmu priecīgs par savu tautu, kas spītējot okupantu pārspēkam, spēja atgūt savu brīvību. Esmu lepns par katru latvieti, kurš saglabājis savā sirdī ticību Sentēvu Dieviem. Es lepojos ar savu valsti – Latviju. Būsim draudzīgi un iecietīgi, būsim saliedēti! Mēs esam vienota tauta un stipra tauta. Kopā mēs esam spēks. Kopā mēs esam vareni. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Visa slava Latvju Dieviem! Visa slava Latvijai! Ar mīlestību un gādību pret Latviju, Skolnieciņš no Pokaiņu meža [Latvju Dievu priesteris] ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš Latvju Dievi mūžam viedi. #cilvēcība #demokrātija #tiesiskums #LatvijasRepublika #23.08.1989. #23.08.2021. #BaltijasCeļš #NeatkarībasAtjaunošana #KomunistiskieNoziegumi #LPSR #LatvijasOkupācija #PadomjuOkupācija #Molo

Tavs komentārs par rakstu: