• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
ELLI gāzes vada būvniecība mežā.Latvijas un Lietuvas kopējās investīcijas ELLI projektā sasniegs 10,2 miljonus eiro. Foto: ceenergynews.com

Vēlu rudenī Lietuva palielinās gāzes plūsmas jaudu uz Latviju

Paātrinot projekta ELLI [Enchancement of Latvia-Lithuania Interconnection] īstenošanu, no šā gada novembra gāzes plūsmas jauda starp Lietuvu un Latviju tiks palielināta par trešdaļu – līdz 90 gigavatstundām (GW/h) diennaktī.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Par to ir vienojušies Lietuvas un Latvijas gāzes pārvades sistēmu operatori attiecīgi “Amber Grid” un “Conexus Baltic Grid”, informē lietuviešu uzņēmums.  

Amber Grid” komercdirektors Vītauts Roļa (Vytautas Ruolia) skaidro, ka vēl pirms projekta ELLI pabeigšanas tas ļaus transportēt uz Latviju vairāk gāzes no Klaipēdas sašķidrinātās gāzes termināļa vai no Polijas.  

“Gāzes transportēšanas jaudu palielināšana starp Latviju un Lietuvu ļaus tirgum elastīgāk piegādāt Lietuvas importēto gāzi Inčukalna pazemes gāzes krātuvei Latvijā, kā arī Latvijas, Igaunijas un Somijas patēriņam nākamajā aukstajā sezonā,” uzskata Roļa.

Plānots, ka pēc ELLI projekta īstenošanas gāzes plūsmas jaudas abos virzienos dubultosies.

Lietuvas un Latvijas kopējās investīcijas ELLI projektā sasniegs 10,2 miljonus eiro. Pēc gāzes starpsavienojuma izveidošanas jauda tiks palielināta līdz 130,5 GW/h diennaktī Latvijas un līdz 119,5 GW/h diennaktī Lietuvas virzienā.

Šogad paredzēts pabeigt arī gāzes vada GIPL [Gas Interconnection Poland–Lithuania] būvniecību starp Lietuvu un Poliju. Tādejādi ELLI reģionā ir kļuvis par otru nozīmīgāko gāzes tirgus integrācijas projektu. Gāzes pārvades jaudas palielināšana starp Baltijas valstīm ļaus tirgus nodrošināt elestīgāku pieeju Klaipēdas sašķidrinātās gāzes terminālim Lietuvā, Inčukalna pazemes gāzes krātuvei Latvijā un savienojumam GIPL ar Poliju. 

Tavs komentārs par rakstu: