• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Freska slimnīcā uz sienas - pacientu ēnasE-veselības virtuālie pacienti. Foto: LETA

Vēršas DP par e-veselības projektu, uzskatot, ka tas ir kaitniecisks

Piektdien, 5. janvārī Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) valdes loceklis Raimonds Lejnieks-Puķe ir vērsies Drošības policijā (DP) ar iesniegumu par kriminālprocesa sākšanu siastībā ar e-veselības projektu. Iesniedzējs uzskata, ka šajā gadījumā pavaikts noziedzīgs nodarījums, kura sastāvs atbilst Latvijas  Krimināllikuma 89. pantam – kaitniecība pret valsti.

Iesniegumā DP Lejnieks-Puķe raksta: Latvijā kopš 2018. gada 1. janvāra ir ieviesta obligāta e- veselības sistēma. Diemžēl gada pirmajās dienās ir novērots, ka šī sistēma masveidā nedarbojas. Pēc iesnieguma autora domām  nepienācīga e-veselības darbība masveidā rada draudus sabiedrības drošībai, jo laikā neizrakstīta recepte un laikā neiegādātas zāles var novest pie cilvēku veselības stāvokļa straujas pasliktināšanās un pat nāves.

“Uzskatu, ka e-veselības projekts jau sākotnēji bija nolemts neveiksmei, tā izstrāde un apjomīga finansējuma piešķiršana, kā arī MK noteikumu izstrāde, kas obligāti paredz ārstiem lietot praktiski nestrādājošu sistēmu, ir vērtējama kā kaitniecība pret veselības aprūpes nozari, kā arī tautu, jo medicīnas pakalpojumus vairāk vai mazāk izmanto visi iedzīvotāji, skaidro Lejnieks-Puķe.

Krimināllikuma 89. pants (šeit https://likumi.lv/doc.php?id=88966), kaitniecība. Par darbību vai bezdarbību, kas vērsta uz finanšu sistēmas, rūpniecības, transporta, lauksaimniecības, tirdzniecības vai citu tautsaimniecības nozaru, kā arī iestāžu vai organizāciju darbības graušanu nolūkā kaitēt Latvijas Republikai, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tavs komentārs par rakstu: