• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Kučinskis, Reizniece-Ozola, Brigmanis un ČakšaMūsu veselības dižākie aprūpētāji un lolotāji. Foto: LETA

«Veselības nodoklis» būs jāmaksā no septembra un vienā rāvienā

Lai arī pāreja uz obligāto valsts veselības apdrošināšanu tika izsludināta jau šogad, pieņemot Veselības aprūpes finansēšanas likumu, veselības ministres p.i. Māra Kučinska vadītā Ministru kabineta “staipītās gumijas” dēļ reāli “veselības nodoklis” darboties sāks tikai rudenī. Tas priecētu, ja vien maksāšanas noteikumi nebūtu tik dzelžaini.

Dzintars Zaļūksnis

Jau rakstīju (šeit), ka personām, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, mūsu makten aizņemtie činavnieki vienkārši vēl nav atvēruši kontu, uz kuru pārskaitīt pirmajā gadā paredzēto naudiņu – 4,30 eiro mēnesī.

Tāds konts tiks atvērts septembrī, kad šādas personas varēs sākt maksāt valstij par daudzmaz cilvēcīga veselības aprūpes “groza” nodrošināšanu. Un lupatās tiek sadragātas to cilvēku cerības, kas iedomājās, ka maksāt varēs pa drusciņai un katru mēnesi. Nekā nebija! – valsts ir ierasti skarba un visu naudiņu prasa uzreiz.  

Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta noteikumu projekts liecina, ka valdība ij negrasās klausīties tiesībsarga žēlabas par to, ka tās izgudrotais “veselības nodokļa” maksāšanas princips ir “absolūti nepamatots un nesamērīgs”.

Proti, lai “sociālo iemaksu nemaksātājs” arī 2019. gadā saņemtu pilnu valsts apmaksāto medicīnisko pakalpojumu klāstu un varētu vēl maķenīt pavilkt savu fiskāli nožēlojamo eksistenci, viņam šogad būs valsts kasē jāiemaksā 51,60 eiro vienā piegājienā. Tas, šķiet, nav tik traki. Viss šīs “spēlītes” kaifs sāksies nākamgad, kad tāpat būs jāsamaksā 154,80 eiro, bet 2020. gadā un turpmāk – jau 258 eiro. Ar noteikumu, ka politiķiem neienāks prātā paaugstināt minimālo algu.

Pasarg Die’s, ja tiks uzklausīts tās tautas daļas pieprasījums, kas tagad vāc parakstus par 1000 eiro minimālo algu! Maksāt 600 eiro gadā par minimālu veselības apdrošināšanu, nudien, būtu par traku.     

“Veselības nodokli” varēs samaksāt, pamatojoties uz vienotā veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmā pieejamu un elektroniski sagatavotu maksājuma rīkojumu. Maksājuma rīkojumā norādīto summu būs jāiemaksā Valsts kasē – tiešsaistē elektroniski autentificējoties veselības informācijas sistēmā, norēķinoties ar maksājuma karti Nacionālajā veselības dienestā (NVD), vai arī veicot pārskaitījumu kredītiestādē.

Ja nabaga cilvēciņš nodokli jeb apdrošināšanu, jeb vienalga, kā nu tas nosaukts, nesamaksās, viņš no valsts – par spīti citiem samaksātajiem nodokļiem – saņems tikai neatliekamo palīdzību, dzemdību palīdzību, ģimenes ārsta pakalpojumus un ārstēšanai paredzētās zāles un medicīniskās ierīces, kas tiek kompensētas no valsts budžeta. Un viņam būs paveicies, ja ar to pietiks plikas dzīvības uzturēšanai.

10 Komentāri


 1. ancis
  2018-03-25

  un tad man būs ārsti un izmeklējumi pieejami tad kad man vajadzēs , nevis , kad ārsti varēs pieņemt apmēram pēc pusgada

 2. Art
  2018-03-26

  Darga mūsu valdiba jus varat rimsties apzagt tautu? Jus galigi ahuieli pidarasi? Cik var pazemot pašu mūsu latvijas zemi un pašus iedzivotajus? Jūs tur ko pipe ka ta tautu nebaidas izğerbt?

 3. Ilze
  2018-03-26

  Jautājuma veselības ministrijai: 1)Man 2020. gadā būs divi studenti 19 un 20 gadus veci, kuri, ļoti ceru, nestrādās, bet centīsies iegūt kvalitatīvu izglītību - tātad nebūs sociāli apdrošināti un vairs viņiem nepienākas bezmaksas veselības aprūpe. Pati esmu pašnodarbinātā ar ļoti pieticīgiem ienākumiem. Pēc šī likuma sanāk, ka 2020. gada janvārī man jāsamaksā 774 EUR par manu un 2 bērnu veselības aprūpi? Ja mans ikmēneša ienākums ir mazāks kā minimālā alga. Tā ?? 2)KO īsti saņems "apdrošinātie" no tā ko "vairs" nesaņems neapdrošinātie? Vai vispār TAS KAUT KAS ir vērts 258 EUR gadā? Pirms 7 mēnešiem veselības ministrija atbildēja šādi: Atbildot uz Jūsu iesniegto jautājumu Veselības ministrijā par plānoto veselības aprūpes sistēmu, vēlamies informēt, ka Veselības ministrijā šobrīd vēl notiek darbs pie veselības aprūpes finansēšanas likuma. Plānotajā veselības aprūpes finansēšanas likumā pared

 4. Jurnieks
  2018-03-27

  Idioti,,,,trūkst vārdu.Kāpēc es vispār maksāju nodokļus.Un šie zzs vēl grib uzvarēt vēlēšanās. Nu jau vispār ir galīgā bezdibenī.Pēdejos latviešus iznicina.

 5. M
  2018-03-28

  Ļoti pareizi. Sen bija laiks

 6. sika
  2018-03-28

  Kur Tu redzi seit pareizibu.Ta ir tik naudas korupcija atkal.Vnk Latvija jau nezin no,ka vel nemt naudu un izdoma nez ko.Ja ta tas ir Eiropas valsti,tad jabut visiem eiropiesiem,bet,lai salidzina algas menesi un tad tadus spriedumus pienem.Doma jau nav slikta,bet ne jau prieks Latviesu algam.Bet no otras tas ir nesmuki izsaimniekot no cilvekiem tadas summas.Pat Anglija mes maksajam no algam 2% ja nemaldos,bet tolka no ta,kad Tev vajag palidziba,tad pasuta tris majas talak un pasaka dzer ibumetinu,tad ir jautajums,kapec es maksaju un prieks kam,kur ta mana nauda paliek?Un diezvai Latvijas kaut kas mainisies,ja cilveki maksas,tapatas bus rindas un pus gadu jagaida,lai tiktu klat,tad jau labak pati maksaju nos avas kabatas un tieku paris dienu laika klat..

 7. Agris
  2018-03-28

  Ko tad nacionāļi klusē,nemaz neaizstāv latviešus,sāks muldèt ,kad būs tuvāk vēlēšanas.Atkal pie visām mūsu negācijām ir vainīgi krievi ar Putinu priekšgalā.

 8. A
  2018-03-31

  Ja kādreiz es domāju, ka vēlos palikt LV, tad tagad zinu droši - JĀBĒG, kāmēr ir par ko aizmukt

  • ffs(for fuck sakes)
   2018-07-11

   ari dodos prom driz uz neatgriesanos seit.pec gadiem 50 vairs neviens nezinas kas ta latvija ir jo te vairs nebus kas dziivo :) ja neskaita tos purnus saema kam algas meeraamas tuukstosos uz doto briidi.

Tavs komentārs par rakstu: