• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: Edijs Pālens/LETA

Vētra brīvdienās vislielākos postījumus auto un īpašumam nodarījusi Kurzemē

LETA

Brīvdienās Latviju skārušās vēja brāzmas vislielākos bojājumus nodarījušas Kurzemē. Liepājā, Kuldīgā, Ventspilī un citur cietušas gan automašīnas, gan arī īpašums, piecām ēkām vēja dēļ daļēji norauti jumti, liecina apdrošināšanas sabiedrības "Balta" operatīvie dati.

"Baltas" atlīdzību pieteikumu zvanu centra operatīvā informācija liecina, ka līdz ar darba nedēļas atsākšanos klienti turpina informēt par brīvdienās piedzīvotās vētras nodarītajiem postījumiem.

Brīvdienās piedzīvotā vētra lielākoties skārusi automašīnas un īpašumus, īpaši saimniecības ēkas, kurām norautas jumta daļas. No vēja cietuši dažādu materiālu jumti - šindeļa, šīfera, metāla lokšņu, dakstiņu. Ventspilī reģistrēti divi gadījumi, bet Kuldīgā brāzmas spēcīgi bojājušas trīs ēkas. "Balta" pašlaik saņēmusi atlīdzību pieteikumus arī par četrām bojātām automašīnām Kurzemē, kurām stipro brāzmu dēļ uzkrituši koku zari vai vējā norautas ēku daļas. Bojāti arī žogi, kuriem uzkrituši vēja izgāzti koki. Patlaban vēl ir pāragri noteikt zaudējumu apmēru, taču lēšams, ka zaudējumu atlīdzināšanai varētu būt nepieciešami vairāki tūkstoši eiro, paziņojumā medijiem norāda "Baltas" atlīdzību direktors Ingus Savickis. "Baltas" eksperti prognozē, ka atlīdzību pieteikumi par vētru brīvdienās vēl turpinās ienākt vairākas dienas.

Lai arī, pēc sinoptiķu prognozēm, lielākās vētras ir aiz muguras, Savickis uzsver, ka šajās dienās sniegs un neparasti ziemīgie laikapstākļi prasa papildu uzmanību un koncentrēšanos no autovadītāju puses. Viņš atgādina, ka autovadītājiem īpaši nepieciešams parūpēties par laikapstākļiem atbilstošām riepām, lai nepieciešamības gadījumā spētu droši pārvietoties arī pa slidenu ceļa segumu.

Tavs komentārs par rakstu: