• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Sieviete trauku veikalāVID darba metodes prasa mainīt nosaukumu. Foto: Pinterest

VID maina nosaukumu – turpmāk būs ZTV

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina itin veiksmīgi izlikties, ka nav pielicis roku restorānu tīkla “Vairāk saules” nedienās. Sak, policisti paši saprata, ka jaunmodīgie kases aparāti kaut kā nelabi klakšķ, dzindzina vai rukšķ, tāpēc “sašņorēja” pāris atbildīgās personas, šur tur šo to pakratīja un aizklapēja to bodīti ciet.

Roberts Ozols, īpaši InfoTOP.lv

Nepatiesību stāstīt var visādi, arī klusējot. Ja Valsts policija “Visu saules” ir represējusi par “iejaukšanos kases aparātu darbībā”, tad vismaz man trūkst ideju, kā tas varēja notikt bez VID ziņas. Kriminālprocesu policija esot sākusi maija beigās – par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 217. panta (3) daļa), un par automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā (Krimināllikuma 243. panta (3) daļa).

Policijai IR AIZDOMAS, ka tas viss varbūt noticis, bet varbūt arī nē, varbūt kopš 2016. gada, bet varbūt citreiz, ka valstij nodarīti zaudējumi, bet varbūt suminājumi 1,5 miljonu eiro vai varbūt 1,5 grāvraču personā.

Būsim godīgi, īpaši par pilnu nevajadzētu ņemt arī “Vairāk saules” līdzīpašnieku Endija Bērziņa un Mārtiņa Kalniņa apgalvojumus, ka viņi nekad neesot izmantojuši un neizmantojot iejaukšanos kases sistēmu programmatūrā. Tomēr, pirmkārt, nevienam cilvēkam nav pienākums apsūdzēt pašam sevi, otrkārt – kurš nepiekritīs tam, ka policijas rīcība konkrētajā gadījumā ir “neadekvāta un nepamatota varas demonstrēšana”? Treškārt, kriminālprocess esot sākts pēc kāda “iesnieguma”. Hm...

Rezultātā “Vairāk saules” restorāni ir slēgti, īpašnieki ik dienu cieš apmēram 25 000 eiro zaudējumus. Cilvēkiem, kas mēdza te iegriezties, ēdamo jāiet meklēt citur, varbūt arī pie “labvēļa”, kurš pats brīnās, cik lielu ļembastu sacēlis viņa ‘iesniegums”.

Bet VID, kurš pašlaik, kā rādās, izbolītām acīm raugās griestos, kaktā vai uz kafijas automātu, nākammēnes no “Vairāk saules” nedabūs ierastos – lai arī, pieņemsim “nožulītos” – nodokļus. Kurš šajā, atvainojiet, procesā ir ieguvējs?

Iespējams, BĒRZIŅAM un KALNIŅAM palīdzēs Latvijas Restorānu biedrība, kuru arī “pārsteidz veids, kā tiesībsargājošās iestādes veikušas kratīšanu “Vairāk saules” restorānos” un tas tiešām var izskatīties pēc “sazvērestības pret uzņēmuma reputāciju un uzņēmējdarbības vidi Latvijā”. Iespējams, ko nebūt lietas labā varēs izdarīt Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), kuras ģenerāldirektore Līga Meņģelsone esot “nepatīkami pārsteigta un satraukta” par situāciju, kādā nonācis “Vairāk saules”.

Nākas piekrist Meņģelsonei – tas ir “ļoti nelāgs precedents uzņēmējdarbības prestižam.” Tomēr ar piebildi – arī valsts pārvaldes institūciju reputācijai.

Skaidrs, ka VID pašlaik ir nonācis sprukās. Pateicoties jaukās amerikāņu spulgacītes Danas Reiznieces-Ozolas veiktajai “finanšu plūsmu reformai”, kuras rezultātā nauda no valsts bēg, ka pēdas zib, nodokļu ieņēmumu plāns deg, un nabaga vidam gribas izspiest ko nebūt no tiem, kuri maksā,– mēles izkāruši, bet maksā. Jo tiem, kas nemaksā, klāt tikt – oi, cik grūti!

Nu, okei, kā teiktu Danas saimnieki,– VID arī var saprast. Taču varbūt taisnības labad vajadzētu nomainīt šī iestādījuma nosaukumu? Teiksim, pret ZTV – Ziloņi trauku veikalā. Latvijas nodokļu piedzinēju kantoris raisa tieši šādas asociācijas.

Tavs komentārs par rakstu: