• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
VID ģenerāldirektore Ieva JaunzemeVID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Foto: LETA

VID tiek pie ģenerāldirektores. Iepazīstieties – Ieva Jaunzeme!

Ministru kabinets Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas amatā uz pieciem gadiem ir apstiprinājis Ievu Jaunzemi.

InfoTOP.lv, izmantojot LETA materiālus

Šis amats kļuva vakants pēc tam, kad naktī uz 2018. gada 10. martu negaidīti nomira VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule (1964-2018). 13. martā valdība par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju iecēla VID ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jomā, VID Nodokļu pārvaldes direktori Daci Pelēko.

Pēc tam, kad reputācijas problēmu dēļ izgāzās abi iepriekšējās finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas izraudzītie kandidāti – toreizējā Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Inga Koļegova un bijušais Latvijas Televīzijas valdes loceklis Māris Skujiņš –, Troikas koalīcija izvēlējās trešo, Ievu Jaunzemi, bet izdarīja “taktisku pauzi”. Šis gājiens izrādījās precīzs – jaunā koalīcija Jaunzemi apstiprināja bez aizķeršanās un lielas apspriešanas.

Jaunzeme līdz šim bija Ekonomikas ministrijas Administrācijas vadītāja, bet iepriekš viņa bijusi valsts sekretāre Labklājības ministrijā. Sešus gadus (2006-2012) viņa vadīja Konkurences padomi, bet pirms tam bija padomniece Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā. Jaunzeme četrus gadus ir bijusi arī Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore.

VID ģenerāldirektorei ir biznesa vadības maģistra grāds un arī Ekonomikas fakultātes ekonomista diploms, kas ar Akadēmiskās informācijas centra lēmumu pielīdzināts profesionālā maģistra grādam. Viņa pārvalda divas svešvalodas – angļu un krievu – un pamatzināšanu līmenī ir apguvusi vācu un franču valodu.

Jaunzemes iesniegtajā valsts amatpersonas deklarācijā par 2017. gadu teikts, ka viņas īpašumā ir dzīvoklis Rīgā. Aizpērn viņa bija deklarējusi bezskaidras naudas uzkrājumus 17 384 eiro apmērā, bet nebija deklarējusi parādsaistības, kuru apmērs pārsniedz 20 Ministru kabineta noteiktās minimālās mēnešalgas.

Tavs komentārs par rakstu: