• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Liepājas metalurga" cehā 2016. gadāLīdz pat 2016. gada septembrim "Liepājas metalurga" strādnieki vēl cerēja... Foto: Foto: lm.metalurgs.lv

Vienkārši «Liepājas metalurgs» beidzies. Drīz beigsies arī «KVV Liepājas metalurgs»

Izbeigts AS “Liepājas metalurgs” maksātnespējas process, liecina informācija Maksātnespējas reģistrā: Kurzemes rajona tiesa 10. februārī izbeigusi uzņēmuma maksātnespējas procesu, jo izpildīts kreditoru prasījumu segšanas plāns.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Portāls db.lv ziņo, ka pēc maksātnespējas procesa izbeigšanas nesegtais kreditoru prasījumu apmērs ir 118 113 832,96 eiro, ko veido galvenie prasījumi 101 909 747,78 eiro apmērā un blakus prasījumi (līgumsodi, procenti un citi) 16 204 085,18 eiro apmērā.

“Liepājas metalurga” maksātnespējas procesa administrators Haralds Velmers skaidro, ka nodrošināto kreditoru prasījumi maksātnespējas procesā tika segti daļējā apmērā, un pēc ieķīlātās mantas pārdošanas par atlikušo nesegto summu tie tika iekļauti nenodrošināto prasījumu sarakstā. No nenodrošināto kreditoru grupas pilnā apmērā tika segts Maksātnespējas kontroles dienesta prasījums – darbinieku prasījumu garantijas fonda piešķirtie līdzekļi, bet daļēji tika segti no garantiju fonda nesegtie darbinieku prasījumi, kā arī tika daļēji segts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) prasījums.

Uzņēmuma maksātnespējas procesa laikā no mantas pārdošanas un atgūšanas ir iegūti naudas līdzekļi vairāk nekā 115,02 miljonu eiro apmērā.

Nodrošināto kreditoru prasījumu segšana veikta par kopējo summu 93 148 872,42 eiro. Savukārt nenodrošināto kreditoru prasījumu segšana veikta par kopējo summu 2 925 670,04 eiro, tostarp Maksātnespējas kontroles dienesta prasījuma segšana veikta pilnā apmērā par 1 248 614,31 eiro, darbinieku prasījumu segšana veikta daļējā apmērā par 981 994,58 eiro, bet VID prasījumu segšana veikta par 695 061,15 eiro.

Pēc maksātnespējas procesa izbeigšanas, atbilstoši likumam administrators veiks darbības AS “Liepājas metalurgs” likvidācijai un izslēgšanai no komercreģistra.

Tiesa “Liepājas metalurgu” par maksātnespējīgu atzina 2013. gada 12. novembrī. 2014. gada oktobra sākumā tika parakstīts līgums par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu tolaik valdošās koalīcijas (Ministru prezidente – Laimdota Straujuma) voluntāri izraudzītam “investoram” – Ukrainas uzņēmumam “KVV Group”, taču ķibeles turpinājās, un 2016. gada septembrī arī jaunizveidotā AS “KVV Liepājas metalurgs” tika atzīta par maksātnespējīgu. InfoTOP.lv par to rakstīja šeit.

“KVV Liepājas metalurgs” maksātnespējas process vēl turpinās.

Tavs komentārs par rakstu: