• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Jaunās Vienotības" sapulceKāda nozīme, kas tie par cilvēkiem, ja visi inficēti ar "Vienotības kašķi"? Foto: Evija Trifanova/LETA

«Vienotība» noķērusi kašķi, kasīsies arī «Jaunā Vienotība»

Koalīcijas bloka ar nosacīto nosaukumu “Tautas partija” mantiniece “Vienotība”, protams, nevar mainīt savu orientāciju: varas sistēmā tā var palikt tikai 27 gadus drillētajā verbālā “reformatora” lomā, jo “stabilitāti” nodrošina Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), bet “latviskumu” – pašpasludinātā nacionālā apvioenība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK. Tikai šadai “troikai” ir pa spēkam Latviju vilkt pa ceļu, ko KGB (Комитет государственной безопасности, КГБ) un CIP (Central Intelligence Agency, CIA) nosprauda pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados.

Dzintars Zaļūksnis

Vienbrīd likās, ka šī sistēma plīst pa vīlēm: “Vienotībā” iegadījās ļoti dziļa krīze, bet tās klonpartijas vēl bija pārāk jēlas, lai to aizstātu. Taču pēc Solvitas Āboltiņas pašlikvidācijas un grupas zīmola pārstartēšanas koalīcijas saimnieki var būt visai droši, ka 13. Saeima atbildīs “ģenerālajai līnijai”, t.i., šī pati koalīcija saglabās varu, līdzdarbojoties metafiziskajai “opozīcijai” partijas “Saskaņa” personā. Kādi jampampi vēl spēs pārvarēt 5% robežu, šķiet, vairs nav lielas nozīmes.    

“Vienotības” čočosanai (jeb M-me Butterfly) – ārlietu ministram Edgaram Rinkevičamir pilnīga taisnība, atzīstot, ka “pēdējā laikā šis politiskais “spēks” ir bijis “augstprātīgs, kašķīgs un saguris”. Taču viņš smagi kļūdās, izdarīdams tālejošus secinājumus no pieņēmuma, ka ““Jaunā Vienotība” ir saliedēta, iekļaujoša un enerģiska”.  Pat ja tā būtu, “Vienotības” partijiskums pats par sevi ir inficējies ar kašķi, un šajā ziņā to neglābs nekādi “tie paši vēži citā kulītē”.

Tieši tā, Rinkevič, “Jaunā Vienotība” patiešām TURPINA  vecās kursu, un tāpēc turpinās arī kasīties, lai cik “racionāla un pragmatiska” tā nebūtu, lai kādas “eiropeiskas vērtības” tā nepārstāvētu.

Nu skaidrs, ka 13. Saeimas vēlēšanas vēl nebūs tās, kas liks mainīt valsts attīstības gaitu un valdošajiem spēkiem beidzot pievērsties iekšējo problēmu risināšanai – nabadzības samazināšanai, veselības aprūpes pieejamībai, izglītības sistēmas tuvināšanai cilvēkiem nevis makam u.tml. Rinkeviča un viņa domubiedru žargonā šāds pavērsiens tiek saukts “pievienoties to valstu grupai, kas sevi izolē”.

“Jaunā Vienotība” daudz runās par Latvijas “iekšējo drošību” (neceriet, ka sociālā un ekonomiskā nozīmē!) un “stingri iestāsies” par tiesiskumu. Tās ir divas sfēras, kurās visa “jauniešu” griba arī apsīkst, tāpēc visu pārējo Rinkevičs nosaucis par “populisma uzplūdiem” un “gaišajiem spēkiem, kas apkaro vēl gaišākus”. Pēdējais izgudrojums ir patiesi spēcīgs: zinādami, ka nebūs labi cīnīties pret sociālajām programmām, emigrācijas apturēšanu, uzņēmējdarbības vides radikālu uzlabošanu, “visugaišie spēki” to nedarīs, tikai nemitīgi mals, ka “ir svarīgākas lietas”, tostarp, protams, “krievi nāk!”

Zīmīgi, ka “Jaunās Vienotības” premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš, ieradies Latvijā īslaicīgā vizītē, uzteica savu biedru, izglītības un zinātnes klaunu Kārli Šadurski par “virzītajām reformām” un kritizēja Ministru prezidentu Māri Kučinski, kurš pārstāv it kā konkurējo ZZS. Kučinskis, rau, neko negribot mainīt. Bet skaidrs, ka negrib! Tieši tāpat, kā negrib arī “Vienotība”, kura politiskā režīma nemainības vārdā piekabinājusi savā nosaukumā atraugu no “Jaunā laika”.

Jā, tas izies cauri, Rinkevič un Kariņ! – lielākā daļa “Latvijas ceļa” apmāto pilsoņu joprojām nav sapratuši, kas notiek Latvijā. Un laikam gan nav pelnījuši jaunu poltiku un pat ne jaunas cerības.   

Tavs komentārs par rakstu: