• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Polijas pirmās AES projekts Baltijas jūras piekrastē.Polijas pirmās AES projekts Baltijas jūras piekrastē. Attēls: poland.postsen.com

Vienu atomstaciju Polijā būvēs amerikāņi, otru – korejieši

Pagājušajā nedēļā Polijas valdība paziņoja, ka valstī pirmā atomelektrostacija (AES) Baltijas jūras piekrastē Hočevā netālu no Gdiņas tiks būvēta kopā ar ASV. 31. oktobrī Polija parakstīja nodomu protokolu ar Dienvidkoreju par sadarbību otras AES būvniecībā, ziņo DW. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Polijas un Dienvidkorejas vienošanās paredz izstrādāt plānu kodolspēkstacijas būvniecībai Patnovas ciemā Polijas dienvidrietumos. Spēkstacijā uzstādīs divus Dienvidkorejā ražotus kodolreaktorus.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis (Mateusz Morawiecki) ir atklājis, ka valdība plāno uzbūvēt trīs AES, kurās būs kopumā seši kodolreaktori. Sagaidāms gan, ka pirmās atomspēkstacijas būvniecība sāksies ne agrāk kā 2026. gadā. Dienvidkoreja piedāvāja uzbūvēt sešus reaktorus par 26 miljardiem eiro, savukārt amerikāņu piedāvājums ir par 31,3 miljardiem dolāru.

Elektroenerģijas ražošanā Polija pašlaik ir pilnībā atkarīga no ogļu dedzināšanas termoelektrostacijās, bet Eiropas Savienība prasa, lai Polija pakāpeniski atteiktos no šā videi kaitīgā energoresursa.

Atomenerģijas attīstības plāns paredz, ka AES varētu saražot 25% līdz 36% Polijai nepieciešamās elektroenerģijas.

Skeptiķi gan uzskata, ka iespēja Polijai palaist kaut vienu reaktoru līdz 2050. gadam nepārsniedz vienu procentu.

Tavs komentārs par rakstu: