• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Viesturs Kairišs ar Romas kinofestivāla balvām.Viesturs Kairišs ar Romas kinofestivāla balvām. Foto no: Facebook

Viestura Kairiša «Janvāris» saņēmis galveno balvu Romā

Režisora Viestura Kairiša filma “Janvāris” uzvarējusi 17. Romas Starptautiskajā filmu festivālā (Festa del Cinema di Roma), teikts festivāla mājaslapā. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu un Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

“Janvāris” ir uzvarējis konkursa galvenajā – Progresīvo filmu kategorijā, kurā bija nominētas  16 filmas.Kairišs festivālā atzīts par labāko režisoru, savukārt filmas galvenās lomas atveidotājs Kārlis Arnolds Avots saņēmis labākā aktiera darba balvu.

Somu režisors Kosmanens (Juho Kuosmanen) pēc latviešu filmas noskatīšanās teica, ka žūrija par “Janvāri” bijusi absolūti vienprātīga un savu atzinumu pamatoja gan filmas mākslinieciskajos risinājumos, gan stāsta nozīmīgumā.

Preses konferencē Romā Kairišs pauda, ka tā ir viņa personiskākā filma un filmas varoņus viņš labi pazīstot. Filma “Janvāris” pasaules pirmizrādi piedzīvoja jūnijā prestižajā ASV Traibekas festivālā (Tribeca Festival), kur ieguva žūrijas balvu kā labākā ārzemju filma.

Nacionālais kino centrs filmu izvirzījis arī kā Latvijas pieteikumu ASV Kinoakadēmijas balvai “Oscar” Labākās ārvalstu filmas kategorijā.

Spēlfilma “Janvāris” ir stāsts par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991. gada janvāra notikumos. Filma ir Latvijas, Lietuvas un Polijas kopprodukcija, tās veidošanu atbalstīja Nacionālais kino centrs un Valsts kultūrkapitāla fonds.

Tavs komentārs par rakstu: