• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Irmas" postījumi Bahamu salās"Irmas" "viesizrāde" Bahamu salās. Foto: Lionel Chamoiseau/AFP/Getty Images

Viesuļvētra «Irma» jau pirms ierašanās Floridā var skart 26 miljonus cilvēku

LETA--AFP

Viesuļvētrā "Irma" cietuši aptuveni 1,2 miljoni cilvēku, bet šis skaitlis var pieaugt līdz 26 miljoniem, ceturtdien pavēstīja Sarkanais Krusts.

"Mūsu ļaunākās bažas ir piepildījušās Barbudā un citviet," atzina Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijas (International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies, IFRC) Amerikas direktors Valters Kote (Walter Cotte).

"Irma", kas ir viena no spēcīgākajām reģistrētajām Atlantijas vētrām, Karību jūras Barbudas un Senmartēnas salas pārvērtusi drupu kaudzēs.

Viesuļvētrā "Irma" "atbilstoši aplēsēm jau cietuši 1,2 miljoni cilvēku, un tā rada nopietnus draudus vēl vairākiem miljoniem cilvēku".

Dominikānas Republikā, Haiti un Kubā "26 miljoni cilvēku var tikt pakļauti postošiem vējiem un pamatīgām lietusgāzēm".

Lai palīdzētu īstenot sagatavošanas darbus Dominikānas Republikai un Haiti no ārkārtas fondiem jau ir piešķirti 525 000 eiro, apliecināja Sarkanais Krusts.

"Irmas" vēja ātrums sasniedzis 295 kilometrus stundā (82 metrus sekundē). Kā šobrīd tiek prognozēts, vētra ceturtdien skars Dominikānas Republikas un Haiti ziemeļdaļu, tad pārvietosies gar austrumu Kubu un pagriezīsies uz ziemeļiem Floridas virzienā.

Tavs komentārs par rakstu: