• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Floridas iedzīvotāji evakuējasGaidot viesuļvētru, Floridas iedzīvotāji sākuši pamest mājvietas. Foto no: usatoday.com

Viesuļvētra «Irma» sāk postīt Karību jūras salas, Florida gatavojas

LETA—AP

Viesuļvētra "Irma" trešdien sasniegusi Karību jūras ziemeļaustrumu salas un, spriežot pēc prognozēm, virzīsies tālāk uz Puertoriko, Dominikānas Republiku, Haiti, Kubu un ASV Floridas štatu.

Sagaidot "Irmu", Antigvas un Barbudas salu varasiestādes pārtrauca elektroapgādi un aicināja iedzīvotājus uzturēties iekštelpās.

ASV Nacionālais Viesuļvētru centrs (National Hurricane Center, NHC) ziņoja, ka "Irmas" vēju ātrums sasniedz 81,9 metrus sekundē.

"Irma" ir augstākās – piektās – kategorijas viesuļvētra. Piektās kategorijas viesuļvētras ir salīdzinoši retas un var radīt dzīvībai bīstamus apstākļus.

ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) otrdien izsludināja ārkārtas stāvokli Floridas štatā, Puertoriko un ASV Virdžīnu salās, savukārt Bahamu varasiestādes paziņojušas, ka evakuēs iedzīvotājus no sešām salām.

NHC ziņoja, ka Puertoriko tik spēcīga vētra nav apdraudējusi kopš 1928. gada, kad viesuļvētrā Puertoriko, Gvadelupā un Floridā dzīvību zaudēja 2748 cilvēki.

Puertoriko amatpersonas bažījas, ka liela daļa infrastruktūras nespēs izturēt tik spēcīgu vētru kā "Irma" un vairāki reģioni var palikt bez elektrības dienām vai pat mēnešiem ilgi.

Arī ASV Floridas štats gatavojas viesuļvētrai, kas to varētu sasniegt nedēļas nogalē vai nākamās nedēļas sākumā.

Tavs komentārs par rakstu: