• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kaspara Gerharda momentuzņēmumsGerhards. Ministrs Latvijā ir svēts. Foto: Ieva Lūka/LETA

«Vilkam govs nokoda kāju». Sods – 7 eiro

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam (partija „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK) par uzbraukšanu dievlūdzējai Vecrīgā jūnija sākumā policija ir piemērojusi 7 (septiņu) eiro administratīvo sodu.  Kā norādīja Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte, šāds sods Gerhardam piemērots saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 149.4 panta 14.daļu, kurā ir paredzēta atbildība par vispārīgo ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, proti, „par citu šajā kodeksā neminētu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam septiņu eiro apmērā”. Rozīte arī piebilda, ka ministram bija iespēja pārsūdzēt šo lēmumu par soda piemērošanu desmit dienu laikā, tomēr pārsūdzības termiņš ir beidzies, bet lēmums nav ticis pārsūdzēts.

Kāpēc lai pārsūdzētu? Uz Gerharda pārkāpumu policija loģiski varēja attiecināt arī citu šā APK panta daļu: „Par agresīvu braukšanu, kas izpaudusies kā: 1) vairāku tādu citu citam sekojošu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu izdarīšana, kas saistīti ar ceļu satiksmei bīstamu vai traucējošu situāciju radīšanu”. Ņemot vērā, ka pārkāpumu Gerhards ir izdarījis dzīvojamajā zonā (Vecrīgā), kur gājējiem ir priekšroka, šāds traktējums te varētu būt vietā. Par šādu pārkāpumu „uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no septiņdesmit līdz divsimt astoņdesmit euro”.

Ja Gerharda pārkāpums ir pieskaitīts „kodeksā neminētajiem”, tad tas nav nekas sliktāks par slavenajā Roberta Gobziņa dziesmā veikto akciju „vilkam govs nokoda kāju”, kur vilka lomā ierindota dievlūdzēja, kam ministrs apskādēja kāju.     

Tavs komentārs par rakstu: