• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ilze Viņķele iet pāri ielaiIlze Viņķele joprojām jūtas pašpietiekama. Foto no: runabildes.lv

Viņķele atzīst, ka ārstēšanas pārtraukšana bijusi nejauka, bet kultūras dzīve būs kavēta visu vasaru

Tiem, kas gatavi sajūsmā sist plaukstas un slavēt veselības ministri Ilzi Viņķeli – nē, nē, kā jau Latvijā pieņemts, politiķe nebūt nav atzinusi savas kļūdas un neizdarību, sākumā veselības aprūpes iestādēm liekot pārtraukt, bet pēc tam pakāpeniski atjaunot cilvēku diagnosticēšanu un ārstēšanu arī gadījumos, ja nav runa par jaunmodīgo koronavīrusu.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Pašlaik vēl nesāksim aprēķināt, cik daudz gadu no savu līdzpilsoņu mūža veselības ministre tādā vīzē ir apēdusi. Pirmkārt, viņas fokusi vēl nav beigušies, otrkārt, šaubos, vai Viņķele jelkad piekritīs atzīt savu vainu. Tāpēc pagaidām pieņemsim faktu: ambulatoro pakalpojumu sniegšana Latvijas poliklīnikās un slimnīcās pakāpeniski tiek atjaunota. Veselības ministre pat ir atvainojusies (!) lielo slimnīcu vadītājiem un (arī) pacientiem “par to ieskriešanās laiku, kas šonedēļ būs, atjaunojot pakalpojumus.” Novērtēsim to, ka ministre pat ir atzinusi, ka “par ambulatoro pakalpojumu sniegšanas atsākšanu varēja laicīgāk brīdināt kolēģus”, kaut gan ar piebildi – sak paši vainīgi, ka nebija gatavi, tāpēc ka “šāds lēmums savā ziņā varēja būt paredzams, jo ierobežojumi sākotnēji tika noteikti līdz 14. aprīlim”.  Okej, Viņķeles kundze, izliksimies, ka piebildes nav bijis, citādi kāds šajā situācijā izskatās pagalam iedomīgs un dumjš.

Bet Latvija nebūtu Latvija un Viņķele nebūtu ministre, ja medus karoti nesabojātu ar veselu šļācienu darvas. Proti, liekulīgi bilzdama, ka “negribētu būt tā ne priecīgo ziņu nesēja” un atļāvusi šogad iestāties vasarai, Viņķele paziņoja, ka “vasaras festivāli, visticamāk, būs jāatceļ”, ar to faktiski nolasot finansiālas nāves spriedumu daudziem kultūras biznesa pārstāvjiem.

Bet tas nav veselības ministres lauciņš, lai par to uztraucas kolēģis Puntulis, kurš gan izskatās pašizolējies no Latvijas informatīvās telpas.  

Tavs komentārs par rakstu: