• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Ilze Viņķele izgāzusies krēslāIlze Viņķele: klausieties nu! Foto: VM

Viņķele: kā es gribēšu, tā jūs darīsiet, jeb Nemeklējiet loģiku tukšā galvā!

Veselības ministrei Ilzei Viņķelei un visai valsts infektologu kopienai iestājies zvaigznīšu brīdis. Informācija par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19” joprojām ir vispretrunīgākā – sākot ar tās iegrožošanas metodēm, beidzot ar imunitātes jautājumiem. Taču mūsu politiskie epidemiologi atrota piedurknes un šiverē tā, it kā viņiem viss būtu skaidrs. Vai varbūt ir ar’? Proti, instrukcijas no turienes ir saņemtas ne tikai šim, bet arī, teiksim, 2025. gadam?

Dzintars Zaļūksnis

Valdība sākusi rūpēties par manu veselību! Tagad redzu, ka es to negribu, esmu gatavs strīdēties, spirināties un pretoties. Vienkāršāk sakot: ļaujiet man zināt, ka esmu mirstīgs un pat aiziet pie tēviem, kad Dabas māte tā būs lēmusi! Es apzinos, ka esmu tajā visaugstākā riska grupā, un to, kas man atlicis, gribu nodzīvot bez uzpurņa, kā cilvēks. Ja jums tas nav saprotams, varam vienoties: es nesmiešos, redzot jūs sejas maskās, bet jūs mani klusu ienīdīsiet, raugoties manā maskas nesegtajā vaigā!

Ziniet, es apzinos, cik nesaprātīgi rīkojos, jo varu taču saslimt un zaudēt savu nemirstību. Bet ziniet arī to, ka tā ir mana personīgā darīšana!

Taču no 14. oktobra tā nebūs. Un man nav pārliecības, ka šis eksperiments ilgs tikai līdz 6. novembrim,– gan jau, ja vajadzēs, sabiedrības nepakļāvīgā daļa tiks dīdīta tik ilgi, cik vajadzēs. Galu galā – ja pat puslitru piena un mārciņu suņa prieka nevarēs nopirkt bez uzpurņa, cilvēks, pieaugot bada sajūtai, gribot negribot kļūs pakļāvīgs. Un tad, kas zin, būs gatavs valdībai bučot rokas, kājas un dibenu, nēsās masku no rīta līdz vakaram, bet savam jaundzimušajam mantiniekam sejas masku uzliks tūlīt pēc nabassaites pārgriešanas. Lai pierod!

Skaidrs, ka deguna un mutes aizsegs nebūt nenozīmē neadekvāti dārgo, kaut kur Dienvidaustrumāzijas atejā šūto un Latvijā pa draugam nogādāto medicīnisko masku. Taču Viņķele bargu seju apgalvo, ka nozīmē gan! Un viņa šobrīd ir šīs Pilnmēness Karaļvalsts īstā valdniece, tāpēc pat nemēģiniet iedomāties, ka tas ir tikai joks!

Ar infektologu mafijas vieglu roku kultūras iestādes turpinās vārguļot pustukšām zālēm, bet krogos pēc pusnakts ieradīsies asiņainu koronavīrusu desants.

Iegaumējiet, ka uzpurņi turpmāk būs jāvalkā ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī tirdzniecības vietās, stacijās un citviet, kur pulcējas cilvēki un suņi. Lai godātā publika neiedomātos, ka sports ir veselība un spēks, valdība aizliedz trenēties iekštelpās. Nāk ziema, un drīz svaigā gaisā skraidelēs tikai galīgi pasistie. Bet telpās trenēsies tikai Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportisti, kuriem valdība ir izrakstījusi imunitāti pret “Covid-19”.

Iekštelpās turpmāk vispār nedrīkstēs pulcēties vairāk par 30 cilvēkiem. Tāpēc, ja pieminēt nelaiķi ieradīsies 60 sērotāju, bēru mielastu vai nu rīkojiet maiņās, vai arī pusi viesu cienājiet ar irbītēm un šmorētiem kāpostiem turpat kapos.

Tā tam būs būt, jo Viņķele un anonīmo infektologu klubs to atzīst par pareizu esam! 

1 Komentāri


 1. Ilze
  2020-10-13

  Es piekrītu, piekrītu, piekrītu. Un nezinu, cik ilgi manis pietiks bez uzpurņa dzīvošnai. Pret visu šo murgu dzīvošanai.

Tavs komentārs par rakstu: