• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ilze ViņķeleIlze Viņķele: un tā viņa staigāja un smaidīja... Foto no: runabildes.lv

Viņķele: likums ir tikai solījums, ko var arī nepildīt!

Koloniālā administrācija – tostarp kompradoru buržuāzija – aborigēnu likumus nemēdz uztvert nopietni. To vēlreiz apliecina veselības ministre Ilze Viņķele iz “Vienotības” satelītpartijas “Attīstībai/PAR!”, atzīstot, ka ASV pilsoņa Krišjāņa A. Kariņa vadītā valdība nākamgad “nepildīs solīto” un nepaaugstinās medicīnas darbinieku algas. Vismaz par 20% noteikti nē!

Dzintars Zaļūksnis

Taču, kā jūs labi saprotat, runa nav par vienkāršu “solījumu neturēšanu”, bet gan par valdības plānotu likumpārkāpumu – atbilstoši Veselības aprūpes finansēšanas likuma 4. panta (2) daļai veselības aprūpes budžetam, sākot ar nākamo, 2020. gadu, ir jābūt vismaz 4% procentiem no iekšzemes kopprodukta (IKP). Skaidrs, ka tik daudz aborigēnu veselības aprūpei neviens nedos, tāpēc arī mediķiem būs jāpaliek gribot.

Tajā pašā laikā Viņķele naivi un atklāti paziņo, ka likuma pārkāpums no valdības puses ir tikai “nepildīts solījums”. Patiesi, aizkustinoši! Diezin, kā šī pati valdība reaģētu, ja tādā pašā garā, sekojot valdības paraugam, arī iedzimtie masveidā meklētu rokā savus tomahaukus un mēģinātu nepildīt kādus nebūt likumus?

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) ir aicinājusi veselības ministri Ilzi Viņķeli steidzami sasaukt Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Veselības aprūpes nozares apakšpadomes sēdi. Aicinājums ir izteikts, ņemot vērā 27. augusta NTSP sēdē izskanējušo informāciju un priekšlikumus. LVSADA rosina ministri sociālā dialoga ietvaros steidzami pārrunāt ar sadarbības partneriem jautājumu par 2020. gada un vidēja termiņa budžeta projektu atbilstību normatīvajiem aktiem un veselības aprūpes nozares funkciju nodrošināšanai.

Viņķele ir piekritusi. Kāpēc gan kārtējo reizi nepakulstīt tukšus salmus un neizliet pāris cisternu ūdens? Jo likums ir solījums, bet solījums nav likums, tāpēc kompradoru ministrs var ne par ko neatbildēt.

Tavs komentārs par rakstu: