• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Foto: EPA/LETA

Visi kabeļoperatori pārtraukuši "Rossija RTR" retranslāciju; nav ziņu par "Dobeles Telesat"

NOZARE.LV

Visi Latvijas kabeļoperatori ir pārtraukuši Krievijas kanāla "Rossija RTR" retranslāciju, nav informācijas vienīgi par SIA "Dobeles Telesat" rīcību.

Kā informēja Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), atbildes vēstuli par "Rossija RTR" atslēgšanu NEPLP nav atsūtījuši "Baltcom TV", savukārt "Izzi", tā grupā ietilpstošais "Izzi Fao", "KTV Serviss", "Baltcom" grupā ietilpstošais "Multitone Balt" un "Dobeles Telesat" iepriekš tika informējuši NEPLP, ka padomes lēmumu "nodevuši vadībai izskatīšanai".

Biznesa portāls "Nozare.lv", telefoniski sazvanoties, noskaidroja, ka "Baltcom TV" kanālu "Rossija RTR" ir atslēdzis un attiecīgu paziņojumu ievietojis savā mājaslapā. Arī tajā ietilpstošā uzņēmuma "Multitone Balt" piedāvājumā šis kanāls vairs nav pieejams. Kā informē "Baltcom TV" un "Izzi" Sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Līne, arī " Izzi" un tā grupā ietilpstošais "Izzi Fao" vairs nepārraida "Rossija RTR". Tāpat rīkojies "KTV Serviss".

Kādēļ šie kabeļoperatori par attiecīgo darbību nav informējuši NEPLP, pagaidām nav zināms.

Patlaban nav informācijas vienīgi par "Dobeles Telesat" rīcību.

Šodien ir pēdējā diena, kad tiek gaidīta atbildes vēstule no atlikušajiem kabeļoperatoriem, norāda NEPLP. Ja rīt kāds no operatoriem NEPLP lēmumu par "Rossija RTR" atslēgšanu vēl nebūs izpildījis, tiks lemts par administratīvās pārkāpuma lietas sākšanu.

Kā ziņots, visi pārējie Latvijas kabeļoperatori jau iepriekš NEPLP nosūtījuši atbildes vēstuli, kurā apstiprināts, ka kanāls "Rossija RTR" ir atslēgts.

Tikmēr satelītoperators "Viasat" paziņoja, ka, tā kā neatrodas Latvijas jurisdikcijā, NEPLP lēmumu par "Rossija RTR" kanāla atslēgšanu nepildīs.

Jau vēstīts, ka NEPLP pieņēmusi lēmumu uz trim mēnešiem ierobežot TV kanāla "Rossija RTR" retranslāciju Latvijā.

NEPLP izplatītajā paziņojumā norādīts, ka, "izskatot administratīvo lietu par iespējamo Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumu Latvijas teritorijā retranslētās programmas "Rossija RTR" saturā, NEPLP pieņēmusi vienbalsīgu lēmumu aizliegt retranslēt programmu "Rossija RTR" Latvijas teritorijā trīs mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas".

"Pārbaudot "Rossija RTR" ierakstus no 2014.gada 2.marta līdz 17.martam, NEPLP konstatēja, ka programmas ziņu un citos raidījumos ir ietverta informācija, kas pārkāpj Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu."

Šāda informācija programmā "Rossija RTR" tikusi atspoguļota regulāri.

NEPLP lēmums stājās spēkā 8.aprīlī.

Tavs komentārs par rakstu: