• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Žans Klods Junkers ar rādītājpirkstiem nāsīsŽans Klods Junkers par bēgļu krīzi. Foto: breakingnews.ie

Visu atbildību par «bēgļu krīzi» Junkers uzveļ dalībvalstīm

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker) ir paziņojis, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis nav izpildījušas apņemšanās migrantu krīzes atrisināšanai, tostarp vienošanos pārvietot tūkstošiem patvēruma meklētāju no Itālijas un Grieķijas.

Līdz šim tikai 272 bēgļi ir pārvietoti uz citām valstīm, lai gan ES valstis ir vienojušās par 160 tūkstošu bēgļu sadali, lai tādā veidā censtos risināt Eiropā kopš Otrā pasaules kara lielāko migrācijas krīzi, ko izraisīja cilvēku plūsma, bēgot no konfliktiem Sīrijā un citviet.

"Ne jau komisija nav izpildījusi [nepieciešamo]," preses konferencē teica Junkers, kura vadītā EK ierosināja patvēruma meklētāju sadales plānu, "bet gan vairākas dalībvalstis nav pilnībā izpildījušas to, kas mums bija jāizdara un kas ir jādara,".

Junkers solīja neatteikties no plāna par bēgļu pārvietošanu no Grieķijas un Itālijas, par kuru ES dalībvalstis vienojās oktobrī, lai gan pret to asi iebilda vairākas Austrumeiropas valstis.

Viņš teica, ka "kļūst nedaudz apnicīgi" tas, ka EK tiek kritizēta par to, ka nav darījusi pietiekami, lai atrisinātu migrācijas krīzi, mēnešiem ilgi izstrādājot kopīgus bēgļu pārvietošanas un citus plānus.

EK prezidents kritizēja ES dalībvalstis par nespēju īstenot plānus, "par kuriem pašas ir vienojušās". Viņš brīdināja, ka ES "uzticamības ziņā tuvojas nopietnai krīzei", ja tā nespēs uzņemties savu juridisko un politisko atbildību.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: