• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Golden Globe" ceremonijā 2018. gadāFilmas-uzvarētājas radošā komanda saņem balvu. Foto: Paul Drinkwater/NBC

Visvairāk «Zelta globusu» saņem «Trīs plakāti aiz Ebingas robežām»

"Zelta globusu" godalgu (The Golden Globe Awards) ceremonijā svētdien Losandželosas piepilsētā Beverlihilsā ar četrām balvām triumfēja filma "Three Billboards Outside Ebbing, Missouri" [Trīs plakāti aiz Misūri štata Ebingas robežām], kura saņēma galveno godalgu kā labākā kinofilma drāma, bet divas filmas zvaigznes Frensisa Makdormanda (Frances McDormand) un Sems Rokvels (Sam Rockwell) tika pie aktierdarbu godalgām – Makdormanda kā labākā aktrise drāmā, bet Rokvels kā labākais otrā plāna aktieris drāmā. Filma uzvarēja arī labākā scenārija kategorijā.

"Zelta globusu" kategorijā "Labākā komēdija vai mūzikls" saņēma režisores Grētas Gervigas (Greta Gerwig) lente "Lady Bird" [Putnukundze], bet labākā režisora godalgu ieguva filmas "The Shape of Water" [Ūdens forma] režisors Giljermo del Toro (Guillermo del Toro).

Kinofilmu drāmu konkurencē labākā aktiera "Zelta globusu" par veikumu filmā "Darkest Hour" [Vistumšākā stunda] saņēma Gērijs Oldmens (Gary Oldman).

Džeimss Franko (James Franco) ieguvis "Zelta globusu" kategorijā "Labākais aktieris mūziklā vai komēdijā" par lomu biogrāfiskajā filmā "The Disaster Artist" [Katastrofu mākslinieks], kurā viņš atveidoja ārkārtīgi kritizētās filmas "The Room" [Istaba] režisoru Tomiju Vizo (Tommy Wiseau).

Sērša Runena (Saoirse Ronan) tika godalgota kā labākā aktrise komēdijā vai mūziklā par lomu filmā "Lady Bird".

Kategorijā "Labākā otrā plāna aktrise" uzvarēja Elisona Dženija (Allison Janney) par lomu biogrāfiskajā sporta drāmā "I, Tonya" [Es, Toņa].

"Zelta globusu" kategorijā "Labākā filma svešvalodā" ieguva Vācijas un Francijas kopražojums "In The Fade" (oriģinālā vācu: Aus dem Nichts, No nekā).

Televīzijas godalgu kategorijās seriāls "The Handmaid's Tale" [Mājkalpotājas stāsts] tika atzīts par labāko seriālu drāmu, bet seriāls "The Marvelous Mrs. Maisel" [Brīnišķīgais Meizela kungs] uzvarēja mūziklu un komēdiju konkurencē.

Televīzijas filmu un seriālu ar ierobežotu sēriju skaitu sacensībā uzvarēja seriāls "Big Little Lies" [Lieli mazi meli].

Apbalvošanas ceremoniju vadīja amerikāņu komiķis Sets Maierss (Seth Meyers), kurš tās sākumā aizskāra izklaides industriju satricinājušo seksuālās uzmākšanās skandālu.

"Ir 2018. gads, un marihuāna beidzot ir atļauta, bet seksuālā uzmākšanās beidzot nav. Šis būs labs gads," viņš paziņoja ceremonijas atklāšanā.

Ja citus gadus zvaigžņu ierašanās ceremonijā ir krāšņa modes dizaineru jaunāko veikumu parāde, šogad uz sarkanā paklāja dominēja melnā krāsa. Pēc "sarežģītā gada" Holivudā izvēle par labu melnam apģērbam ir solidaritātes izpausme, skaidroja aktrise Rīza Viterspūna (Reese Witherspoon). Viņa ir viens no centrālajiem cilvēkiem koalīcijā pret seksuālo uzmācību "Time's Up Now" [Nu ir laiks!], kas mudinājusi ceremonijā sarīkot modes "aptumšošanu".

Tavs komentārs par rakstu: