"Dinamo" hokejists pie "Vitjazj" vārtiemArī viens reizēm ir karotājs. Foto no: probukmeker.ru

«Vitjazj» 1-2 Rīgas «Dinamo»: atgriešanās astotniekā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL, Континентальная хоккейная лига) komanda Rīgas “Dinamo” ir guvusi divas līdz šim svarīgākās uzvaras šosezon: panākums pret Podoļskas “Vitjazj” (Витязь) ir atgriezis mūsu komandu play-off zonā.

Turklāt vismaz līdz nākamajai kārtai pirmdien, 22. oktobrī plkst. 18.30, kad “Dinamo” izbraukuma sēriju noslēgs  Helsinkos pret “Jokerit”, astotā vieta Rietumu konferencē ar 20 spēlēs izcīnītajiem 19 punktiem izskatās itin droša: 9. vietā esošajam Bratislavas “Slovan” gan ir tikai par vienu punktu mazāk, toties slovāki aizvadījuši par vienu spēli vairāk.

Pret “Vitjazj” rīdzinieki sāka līdzīgi, kā iepriekšējā spēlē pret “Spartak”. Pirmās trešdaļas 14. minūtē skaitlisko vairākumu realizēja Kevins Klārks (Kevin Clarke), veiksmīgi pielabojot Metjū Majones (Mathew Maione) metienu no zilās līnijas. Rezultatīva piespēle ieskaitīta arī Miķelim Rēdliham. Otrajā trešdaļā, 27. minūtē viesu pārsvaru notiprināja Lauris Dārziņš (visuresošajam Majonem vēl viena piespēle). Tiesa četrarpus minūtes pēc tam skaitlisko pārsvaru realizēja arī mājinieki. Pēcāk izrādījās, ka tas ir viss, ko viņi iespēja, tomēr dinamieši, precīzāk, tiesneši rīdzinieku līdzjutējiem lika panervozēt, divas minūtes pirms otrā pārtraukuma saskatot 5+20 minūšu “vērtu” noraidījumu Gunāra Skvorcova spēka cīņā netālu no borta. Šīs 5 mazākuma minūtes izrādījās izšķirošās: “Dinamo” tās izturēja, pēc tam teicami neitralizēja arī vēl vienu noraidījumu par skaitliskā sastāva pārkāpumu – un pēdējās 10 minūtes aizvadīja atbilstoši rezultātam. Ja neskaita pēdējās 5-6 sekundes, kad mājinieku hokejistiem beidzot radās iespēja apdraudēt Kristera Gudļevska vārtus, nevienai no komandām drošu vārtu gūšanas momentu nebija. Dinamieši viesos guva otro uzvaru pēc kārtas: 2-1 (1-0, 1-1, 0-0), un atkal pret tiešo konkurentu.

“Dinamo” aizsargs (!) Majone ir izvirzījies līgas rezultatīvāko spēlētāju priekšgalā – pēc 20 spēlēm viņam ir 24 (6+18) punkti. Tiesa, Sanktpēterburgas SKA (CKA) uzbrucējs Ņikita Gusevs (Никита Гусев), kas ar 23 (6+17) punktiem ieņem otro vietu, ir aizvadījis par divām spēlēm mazāk. Trešais ir līgas čaklākais vārtu guvējs Linuss Videls (Linus Videll) – 22 (11+11) punkti.

Pēc spēles Helsinkos dinamieši atgriezīsies “Arēnā Rīga”, kur piektdien, 26. okobrī plkst. 19.30 uzņems Sanktpēterburgas SKA komandu. Otrdien, 30. oktobrī plkst. 19.30 mačs ar Čerepovecas “Severstaļ” (Северсталь), ceturtdien, 1. novembrī plkst. 19.30 – ar Jaroslavļas “Lokomotiv” (Локомотив). Tad 11 dienu atpūta – un kārtējais trīsspēļu izbraukums.