• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
VVD uzdod uzņēmumam no galvaspilsētas aizvākt 1000 tonnas lietotu riepu.VVD uzdod uzņēmumam no galvaspilsētas aizvākt 1000 tonnas lietotu riepu. Foto: Edijs Pālens/LETA

VVD uzdod uzņēmumam no galvaspilsētas aizvākt 1000 tonnas lietotu riepu

LETA

Valsts vides dienests (VVD) ir sācis administratīvo lietvedību saistībā ar lietotu riepu krāvumiem Rīgā, Starta ielā, otrdien valdības sēdes laikā informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš.

VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča aģentūrai LETA sacīja, ka SIA "Riepu bloki", saskaņā ar tam izdotajām atļaujām, teritorijā drīkst uzglabāt ne vairāk kā 30 tonnas riepu, taču teritorijā atradušās aptuveni 1030 tonnas.

Pašlaik apmēram pusi no pārsniegtā riepu daudzuma jeb 500 tonnas komersants no teritorijas jau ir aizvācis. Pēc pārkāpuma konstatēšanas VVD noteicis 30.jūniju kā termiņu to novēršanai un seko līdzi situācijai. Ja šis termiņš netiks ievērots, VVD iedarbināšot piespiedu mehānismus riepu nodošanai atkārtotā pārstrādē, teica Bukleviča.

Jautājumu valdības sēdē aktualizēja labklājības ministrs Jānis Reirs (V) mirklī, kad tika spriests par 700 000 eiro piešķiršanu teritorijas sakopšanai Jūrmalā, kur izdega vairāki tūkstoši tonnu plastmasas atkritumu. Reirs aicināja izvērtēt valstī situāciju kopumā. Viņš arī minēja piemēru, ka Čiekurkalna iedzīvotāji pauž bažas par riepu krāvumiem savā rajonā.

Čiekurkalna attīstības biedrība sociālajos tīklos ievietojusi fotogrāfijas, kurās Starta ielas rajonā redzami divi lieli riepu krāvumi nelielā attālumā viens no otra. Atsaucoties uz Jūrmalā notikušo ugunsgrēku, biedrība spriež, ka šāda daudzuma riepu aizdegšanās būtu katastrofa.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma "Riepu bloki" pārstāvis, kurš vēlējās palikt anonīms, uzņēmums patlaban cenšas rast risinājumu situācijai. Taču uzņēmuma pārstāvis prognozē, ka, visticamāk, līdz 30.jūnijam varētu neizdoties novērst VVD konstatēto. Tāpēc "Riepu bloki" patlaban jau apsver iespēju lūgt VVD termiņa pagarinājumu.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Riepu bloku" apgrozījums pērn bija 222 469 eiro. Pērn uzņēmums cieta zaudējumus 31 441 eiro apmērā. SIA "Riepu bloki" dibināta 2007.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 56 914 eiro. Uzņēmums "Riepu bloki" pilnībā pieder SIA "Eko alternatīva".

Tavs komentārs par rakstu: