• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ungārijas lidsabiedrības "Wizz Air" lidmašīnas modelis. Foto: Sintija Zandersone/LETA

"Wizz Air" Rīgā atklās jaunu bāzi un sāks lidot četros jaunos maršrutos

NOZARE.LV

Zemo izmaksu lidsabiedrība "Wizz Air" 19.jūnijā atklās Rīgas bāzi ar vienu jaunu "Airbus A320" lidmašīnu un vienlaikus sāks lidojumus četros jaunos maršrutos.

Jaunie maršruti būs no Rīgas uz Barselonu, Donkasteru Šēfildu, Dortmundi un Parīzi (Bovē), kā arī palielinās reisu biežumu uz Londonu (Lutonu) un Oslo (Torpu). Cenas būs, sākot no 19,99 eiro.

"Wizz Air" no Latvijas galvaspilsētas piedāvās kopumā 25 lidojumus nedēļā astoņos maršrutos, kas veidos 85% apjoma pieaugumu gadā.

Preses konferencē šodien Rīgā "Wizz Air" vadītājs Jožefs Vāradi skaidroja, ka lidsabiedrība sāka darbību Rīgā tikai pirms četriem gadiem, bet 2013.gadā lidsabiedrība jau pārvadāja 200 000 pasažieru. Jaunā Rīgas bāze radīšot vairāk vietējo darba vietu gan "Wizz Air", gan vietējo sadarbības partneru uzņēmumos. Viņš prognozēja, ka Rīgā "Wizz Air" sākotnēji varētu radīt ap 40 darba vietām. Latvija esot desmitā valsts, kur "Wizz Air" izveidojusi bāzi.

Vāradi atzina, ka Parīzes un Barselonas maršrutos konkurents ir arī "airBaltic", taču tas nākot par labu klientam, jo ir izvēles iespējas, turklāt "Wizz Air" piedāvāšot cenu ziņā izdevīgākus lidojumus. Cilvēki ceļojumiem nevēloties tērēt lielas summas, tāpēc izvēloties zemāko cenu lidojumus, uzsvēra Vāradi. Viņš arī skaidroja, ka nākotnē plānots bāzi paplašināt, iespējams, līdz trīs lidmašīnām. Šī gan Baltijas valstīs nav pirmā "Wizz Air" bāze, pirms pāris gadiem lidsabiedrība tādu izveidoja Viļņā, kur bāze jau paplašināta līdz trīs lidmašīnām, kas ļauj pārvadāt aptuveni vienu miljonu pasažieru. Viņš prognozēja, ka jaunie maršruti ietekmēs tūrisma plūsmas palielināšanos abos virzienos.

Komentējot situāciju Ukrainā, ņemot vērā, ka arī tur "Wizz Air" ir izveidota bāze, lidsabiedrības vadītājs norādīja, ka, ja situācija pasliktināsies, vadība būs lietas kursā un attiecīgi rīkosies, taču tas nekādā veidā neietekmēšot Rīgas bāzes darbu.

Starptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Aldis Mūrnieks norādīja, ka starptautiskā lidosta "Rīga" ir ieguvusi jaunu stratēģisko partneri, vēl vairāk nostiprinot lidostas "Rīga" kā vadošās lidostas pozīcijas Baltijas valstīs. Viņš arī skaidroja, ka pagaidām "Wizz Air" ir aptuveni 5% īpatsvars Rīgas lidostā, taču šim skaitlim katru gadu esot tendence pieaugt. "Wizz Air" bāzētā lidmašīna Rīgas lidostai gadā varētu piesaistīt ap 300 000 pasažieru. Mūrnieks slavēja "Wizz Air" korekto sadarbības stilu, to pretnostatot citai lēto cenu lidsabiedrībai, visticamāk "Ryanair", kas bieži risinājusi nevajadzīgas sarunas un nereti draudējusi aiziet no Rīgas lidostas. Tāpat iepriekš "Ryanair" bāzes izveidei prasījis vairāku miljonu investīcijas, savukārt "Wizz Air" bāzi izveidojis bez šādām prasībām. Līdz ar to varot uzskatīt, ka šis pagrieziens attīstībā un "Wizz Air" varētu būt viens no stūrakmeņiem nākotnē.

Kā ziņots, šodien Ungārijas lidsabiedrības "Wizz Air" pārstāvji preses konferencē sniedza paziņojumu par paplašināšanos starptautiskajā lidostā "Rīga", biznesa portālu "Nozare.lv" informēja aviosabiedrībā.

"Wizz Air" patlaban no Rīgas lido uz Londonu (Lutonu), Eindhovenu, Olso un Bergenu.

"Wizz Air" ir viena no lielākajām zemo izmaksu lidsabiedrībām Centrāleiropā un Austrumeiropā. Tā pārvalda 17 bāzēs izvietotu 46 lidmašīnu "Airbus A320" gaisa floti un piedāvā vairāk nekā 300 lidojumu maršrutu, savienojot 96 galamērķus 35 valstīs. "Wizz Air" pērn pārvadāja 13,5 miljonus pasažieru.

Tavs komentārs par rakstu: