• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kičenoka un Ostapenko.Kičenoka un Ostapenko. Foto: Jimmie48/WTA

WTA sezonas noslēguma turnīrā Ostapenko/Kičenoka iekļūst pusfinālā

Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Jeļena Ostapenko, kura Sieviešu tenisa asociācijas (Women’s Tennis Association, WTA) rangā pašlaik ieņem 18. vietu, un ukrainiete Ludmila Kičenoka (Людмила Киченок) caur adatas aci iekļuva pusfinālā WTA sezonas noslēguma turnīrā dubultspēlēs.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus

Turnīrā ar 5. numuru izliktās Ostapenko/Kičenoka pēdējā grupas kārtas mačā ar 6(7)-7, 6-4, 10-8 uzveica Kazahstānas tenisisti Annu Daņiļinu un brazīlieti Beatrisi Hadadu Maju (Beatriz Haddad Maia).

Pusfinālā Ostapenko/Kičenoka tikas ar galvenajām favorītēm čehietēm Barboru Krejčīkovu (Barbora Krejčíková) un Kateržinu Siņakovu (Kateřina Siniaková), kuras turnīrā vēl nebija zaudējušas. Piekāpties nācās arī Ostapenko/Kičenokai: 2-6, 6-7(5). Finālā gan čehietes cieta pirmo zaudējumu, ar 6-2, 4-6, 11-9 piekāpjoties neminamas valsts pārstāves Veronikas Kudermetovas (Вероника Кудерметова) un beļģietes Elīzas Mertensas (Elise Mertens) duetam

Pirmajās spēlēs grupā Ostapenko/Kičenoka iepriekš piekāpās Kudermetovai/Elīzas Mertensai un kanādietes Gabrielas Dabrovski (Gabriela Dabrowski) un meksikānietes Džulianas Olmosas (Giuliana Olmos) pārim.

Iekļūšanai pusfinālā Ostapenko/Kičenokai pēdējā spēlē nepietika ar uzvaru, bija nepieciešams, lai bez zaudējumiem grupas kārtu noslēgtu Kudermetova/Mertensa, un tā arī notika – Kudermetova/Mertensa uzveica Dabrovski/Olmosu.

Dubultspēlēs piedalījās astoņi pāri, kas bija sadalīti divās grupās, un pēc apļa izspēles pa diviem pāriem iekļuva pusfinālā. Trim pāriem grupas kārtas noslēgumā iekrājot pa vienai uzvarai, augstāku pozīciju ieņēma Ostapenko/Kičenoka ar labāku uzvarēto un zaudēto setu attiecību. 

Turnīrs notiek Teksasas pilsētā Fortvortā cietā seguma laukumos telpās, tā balvu fonds ir 5 miljoni ASV dolāru. Dubultspēlēs katram pārim ir garantēti 50 000 dolāru par dalību turnīrā, bet par katru uzvaru grupā pienākas vēl 20 000 dolāru. Turnīra uzvarētājas sadala 170 000 dolāru.

Tavs komentārs par rakstu: