• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Kristaps Zakulis pārdomu brīdīKristaps Zakulis. Foto: Ieva Čīka/LETA

Zakulis atlūdzas no FKTK priekšsēdētāja amata

Pēdējā laikā par nepietiekamu banku uzraudzību kritizētās Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis nolēmis atkāpties no amata. Zakulis iesniedza atlūgumu, un Saeima bija ar mieru. Zakulis FKTK priekšsēdētāja amatā nostrādāja četrus gadus, šajā amatā viņš tika iecelts 2012. gada 12. janvārī uz sešiem gadiem.

Paziņojumā medijiem Zakulis teic, ka lēmums par amata atstāšanu ir izsvērts un pēdējās dienās izskanējušās runas medijos par FKTK vadītāja nomaiņu nav negaidītas. “Šo četru gadu laikā, kopš esmu amatā, kopā ar kolēģiem intensīvi strādājām, lai sasniegtu pašu izvirzītos un formulētos mērķus. Tas ietver arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas jomas sakārtošanu un pilnveidošanu, piemēram, kvantitatīvi un kvalitatīvi padziļinot regulārās pārbaudes bankās, gan paaugstinot soda naudas apmērus.”

Zakulis skaidro, ka pēdējā laikā bankām piemērotie sodi nav kādi kampaņveida pasākumi, bet gan rūpīgs banku uzrauga darbs vairāku gadu garumā. “Būsim reālisti – šādu iestāžu vadības maiņa Latvijā nav jauna prakse, un tam biju gatavs,” norāda Zakulis, atzīstot, ka FKTK priekšsēdētājs ir “uzticības amats”, tāpēc uzskata, ka “atkāpšanās mazinās šo aizdomu, baumu un šaubu ēnu pār FKTK”.

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Tavs komentārs par rakstu: