• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Volodimirs ZelenskisZelenskis: Bet Putinu, lūdzu, prom! Foto: AFP/Scanpix

Zelenskis piedalīsies G20 samitā. Putina vietā?

Ukraina piedalīsies novembrī plānotajā Lielā divdesmitnieka (G20) samitā un cer, ka Krievijas līdzdalība tajā tiks atsaukta tās izraisītā kara un kodolšantāžas dēļ, ziņoРБК-Украина”. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

To Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Володимир Зеленський) paziņoja, videouzstāšanās laikā analītiskajā centrā “Foreign Policy Community of Indonesia”  [Indonēzijas Ārpolitikas kopiena]. Uzstāšanās ieraksts atrodams Zelenska biroja “YouTube” kanālā. 

Zelenskis apstiprināja, ka piedalīsies G20 samitā Bali salā, pateicās savam Indonēzijas kolēģim par ielūgumu uz šo pasākumu, kā arī ieskicēja virkni “mājas uzdevumu”, kas paveicami pirms Lielā divdesmitnieka valstu līderu tikšanās.

“Mēs pieņemam šo ielūgumu un es ticu, ka līdz samitam rudenī pasaule tiks galā ar visu šo problemātiku: mēs nedrīkstam pieļaut vērienīgu badu, mums jāaptur slektiņi un represijas, mums uz visiem laikiem ir jāpanāk, lai neviena pasaules valsts neizmantotu kodolšantāžu un nespēlētos ar ķīmiskā vai bioloģiskā ieroča draudiem,” paziņoja Zelenskis.

Viņš pauda cerību, ka samitā piedalīsies “tikai draudzīgas valstis, partneri, un tajā nebūs nekādu okupantu”.

Savienotās Valstis jau ir sākušas gatavot dažādus reakcijas variantus gadījumam, ja samitā piedalīsies Krievija, cita starpā izskatot arī iespēju to boikotēt.

Tavs komentārs par rakstu: