• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Dobeles novada domes mājvietaBijušais Dobeles novada domes vadītājs Edgars Gaigalis negrasījās "paplašināt koalīciju", gan braši paziņojot, ka "viss būšot kārtībā". Nebija vis! Foto: Anete Bērtule/Latvijas Televīzija/lsm.lv

«Zemnieki» atgūst Dobeles novadu

Pašvaldību vēlēšanās šovasar Dobelē pārliecinoši uzvarēja Latvijas Zemnieku savienība (LZS), iegūstot 44% balsu un deviņus mandātus no 19. Tomēr domes priekšsēdētāja amata iegūšanai nepieciešamo vēl vienu balsi LZS tobrīd atrast neizdevās, jo pārējās četras partijas, kurai katrai ir viens līdz četri mandāti, apvienojās pret novadā līdz tam valdījušo LZS un atstāja to opozīcijā.

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Tāpēc par Dobeles novada šefu kļuva nacionālās apvienības pārstāvis Edgars Gaigalis. Ir pienācis rudens, un zemniekiem ir izdevies pretējā nometnē atrast vienu nodevēju – tas ir izrādījies bijušās “KPV.LV” tagad “Par cilvēcīgu Latviju” deputāts Māris Feldmanis, ar kura pārkrāsošanos pietika, lai Gaigalis zaudētu Dobeles novada domes priekšsēdētāja amatu.

Ārkārtas domes sēde par atcelšanu no amata saistībā ar uzticības zaudēšanu, protams, tika sasaukta pēc īsbrīža opozīcijas – LZS deputātu – ierosinājuma. Sēdē piedalījās 18 deputāti, un par jauno novada mēru ar desmit balsīm “par” tika ievēlēts Ivars Gorskis iz LZS.

Amatus zaudēja arī abi domes priekšsēdētāja vietnieki – Viesturs Reinfelds, kas no Latvijas Reģionu apvienības (LRA), un “Jaunās Vienotības” biedrs Edgars Laimiņš. Viņu vietā vietniekos Guntis Safranovičs (LZS) un – ak, kāds pārsteigums! – gaigaļgāzis Feldmanis.

Taisnību sakot, Gaigaļa pārejas posms Dobelē šā kā tā nebija īpaši loģisks.

Tavs komentārs par rakstu: