• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
"Ziedu Latvija" pie Brīvības pieminekļa. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ziedu nolikšanas ceremonija pulcē vairākus simtus cilvēku

LETA

Šodien plkst.14 ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa pulcēja vairākus simtus cilvēku.

Ziedus pie Brīvības pieminekļa nolika valsts augstākās amatpersonas - Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), bijušie Valsts prezidenti, Ministru kabineta locekļi, Augstākās padomes deputāti, kuri balsoja par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanu, ārvalstu diplomātiskais korpuss, Saeimas deputāti, Nacionālo bruņoto spēku vadība un sabiedrisko organizāciju pārstāvji.

Ziedus amatpersonas izvietoja uz jau iepriekš izveidota podesta Latvijas kontūrā, kas izveidota no ziediem. Pēc oficiālās ziedu nolikšanas nolikt ziedus Latvijas kontūrā individuāli turpināja klātesošie iedzīvotāji.

Pārsvarā oficiālajā ziedu nolikšanā Latvijas kontūrā tika izvietoti ziedu pušķi sarkanbaltsarkanajās Latvijas karoga krāsās, bet ārvalstu vēstnieku pušķi bija apsieti ar lentītēm to pārstāvēto valstu karogu krāsās.

Pie Brīvības pieminekļa bija pulcējušies vairāki simti cilvēku - gan iedzīvotāji ar bērniem, gan tūristi, lai vērotu Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un blakus piemineklim veidotu Latvijas kontūru no ziediem.

Šodien tiek atzīmēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 24.gadadiena.

Tavs komentārs par rakstu: