• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ziemas saulgriežu svinētāju gājiens Ziemas saulgrieži Brīvdamas muzejā. Foto: LEBM

Ziemas saulgriežu svinēšana Brīvdabas muzejā

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā svētdien, 20. decembrī no plkst. 10:00 līdz 16:00 norisināsies Ziemas saulgriežu svētki un Bluķa vakars. Ziemas saulgriežu un Bluķa vakara tradīcijas mūsu tautai ir bijuši vieni no gaidītākajiem un jautrākajiem notikumiem. Ciemos iešana, vizināšanās ar kamanām (ja ir attiecīgi laika apstākļi), masku darināšana un “maskoto” gājieni no sētas uz sētu, spēles un rotaļas, arī citas jautrības un, protams, kārtīga mielošanās. Savukārt bluķa vilkšana pāri laukiem un cauri sētām un tā sadedzināšana ir auglības un labklājības simbols.

Rotaļas un maskošanāsar folkloras kopām “Grodi” (no plkst. 12:00 līdz 13:00), “Garataka” (no plkst. 13:15 līdz 14:15), “Krulla”, “Zvīgzna” (no plkst. 14:30 līdz 15:30). Lielā Bluķa sadedzināšana pļavā pie Priedes kroga plkst. 15:30.

Sveču darināšanas darbnīcas Nidas dūmistabā, maskošanās Kurzemes zemnieka laidarā, Ķistu meistarošanas darbnīca Kurzemes sētas pretistabā, Kurzemes sētā – Senās spēles ar Aldoni Baldiņu; Laimes liešana Mērsraga smēdē. Uz ceļa no Kurzemes zemnieka sētas līdz smēdei Ziemas svētku tirdziņš, kā arī izjādes ar zirgu.

Vidējās paaudzes deju kolektīva "Saime" koncerts plkst. 15:00 Kurzemes sētā.

Ēdināšanu nodrošinās Priedes krogs un Smart Koffe.

Ieeja muzejā: Brīvdabas iela 21. Muzejs atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00.

Ieejas biļešu cenas: pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas, 0.70 € skolēniem, 1.40 € pensionāriem un studentiem, 2.00 € pieaugušajiem, 4.00 € ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene).

Automašīnu stāvvieta pie Galvenās ieejas un Rietumu vārtiem.

Tavs komentārs par rakstu: