• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Egļu tirdzniecības vieta.Egļu tirdzniecības vieta. Foto: egluserviss.lv

Ziemassvētku eglīšu cenas cēlušās, bet pieprasījums nav samazinājies

Novembrī Latvijā vispārējā inflācija saglabājās 21,8% līmenī. Tādējādi arī Ziemassvētku eglītes kļuvušas dārgākas vismaz par 10%, raksta lsm.lv.  

InfoTOP.lv, izmantojot Latvijas plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Cenu pieaugums esot saistīts ar to, ka cenas augušas “visam”.

“Degvielas cenas cēlušās, izejmateriālu cenas cēlušās. Tas pats pie eglītes iepakojuma. Tas arī ir cēlies. Darbaspēka resurss arī – cenas cēlušās. Praktiski visam, uz ko paskatāmies, – cenas ir cēlušās. Cenu lapiņām cenas cēlušās. Kopā tas viss summējas arī egles cenā,” stāsta egļu tirgotājs Dainis Rācenis.

Tomēr, neskatoties uz pieaugušo cenu, pašlaik eesot novērojama tendence, ka cilvēki egles nepirktu vai pirktu mazāk.

“Degvielai ir vairāk cenas cēlušās. Vai tāpēc ir mazāk mašīnu ielās? Nu, nav. Eglei ir 10%. Egle ir pirkums reizi gadā. Tas ir mūsu svētkiem, mūsu priekam. Es nezinu... Patreiz man neizskatās, ka tagad tāpēc, ka viss ir dārgāks, egli mēs nepirksim vai pirksim mazāku. Pašreiz iet tā kā katru gadu,” secina Rācenis.

Egļu tirdzniecības vietās Latvijā pārsvarā pieejami divi šo koku veidi – tā saucamā Latvijas egle ar asākām skujām un baltegle “Nordmann”, kuras skujas ir samērā mīkstas. Cenu pieauguma ziņā starp abiem veidiem atšķirību neesot.

Rācenis uzskata, ka ar egles iegādi ļoti steigties nevajadzētu. Īpaši tas attiecas, ja izvēle būs par labu Latvijas eglei, kuras mūžs mājās ir tikai apmēram desmit dienas. 

Tavs komentārs par rakstu: