• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
“Sinn Féin“ līderes Mišela O'Nīla un Mērija Lū Makdonalde“Sinn Féin“ līderes Mišela O'Nīla (priekšplānā pa kreisi) un Mērija Lū Makdonalde priecājas par nebijušo panākumu. Foto: Charles McQuillan/Getty Images

Ziemeļīrijas parlamenta vēlēšanās lielākais atbalsts īru nacionālistiem

Atbilstoši provizoriskajiem rezultātiem vienas no Apvienotās Karalistes sastāvdaļām – Ziemeļīrijas – parlamenta (Northern Ireland Assembly) vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi īru nacionālistu partija “Sinn Féin”, ziņo BBC. Šī partija sludina Ziemeļīrijas apvienošanos ar Īrijas Republiku. 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus   

Ceturtdien, 5. maijā notikušajās vēlēšanās nodoto balsu skaitīšanā līdz svētdienas pēcpusdienai noskaidrots, kuru partiju pārstāvji ieņems 88 no 90 vietām Ziemeļīrijas Asamblejā. 

Sinn Féin“ (īru: Mēs paši) būs 27 deputāti, Demokrātiskā unionistu partija (Democratic Unionist Party, DUP), kas ir par Ziemeļīrijas palikšanu Apvienotās Karalistes sastāvā, iegūs 25 mandātus.

17 deputāti būs Alianses partijai (Alliance Party). Jautājumā par to, kurā no abām valstīm būtu jāatrodas Ziemeļīrijai, šai partijai ir neitrāla attieksme.

Saskaņā ar Lielbritānijā ierasto kārtību par Ziemeļīrijas premjerministri tiks nominēta “Sinn Féin“ viceprezidente Mišela O'Nīla (Michelle O'Neill). Iespēja ieņemt Ziemeļīrijas valdības galvas amatu īru nacionālistiem būs pirmo reizi vēsturē, tomēr tas var arī nenotikt: nav skaidrs, vai DUP, kas Ziemeļīrijā bijusi pie varas vairākas desmitgades, būs ar “Sinn Féin“ vadītā valdībā mieru ieņemt tai pienākošos pirmā vicepremjera amatu.

Ja jauno valdību neizdosies izveidot 24 nedēļu laikā, būs jārīko jaunas vēlēšanas.

O'Nīla uzsver, ka viņas valdības galvenais uzdevums būšot ar dzīves dārdzību saistīto problēmu risināšana, nevis diskusijas par Ziemeļīrijas pievienošanos Īrijas Republikai.

Tavs komentārs par rakstu: