• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
SARS-38 antivielas ilustrācijaIlustratīvs attēls no: news-medical.net

Zinātnieki ir atklājuši antivielu, kas neitralizē visas «kovida» mutācijas

ASV zinātnieki no Sentlūisas Vašingtona universitātes medicīnas skolas (Washington University School of Medicine) ir atklājuši antivielu, kura spēj neitralizēt visas zināmās un, iespējams, arī nākotnes mutācijas, kas var piemeklēt koronavīrusu SARS-CoV-2. Pētījums publicēts augstskolas oficiālajā vietnē.

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Zinātniekā darba autori ir izpētījuši 43 antivielu paraugus un izanalizējuši, cik lielā mērā tās pasargā no inficēšanās ar koronavīrusa SARS-CoV-2 bāzes variantu.  Pēc tam deviņām visspēcīgākajām antivielām tika veikti testēti uz grauzējiem, tā atlasot visefektīvākās.

Noskaidrojās, ka antiviela, kas apzīmēta ar SARS-38, spēj cīnīties pret visiem šobrīd izplatītajiem koronavīrusa variantiem – alfa, beta, gamma, delta, kapa un jota, kā arī ar tā reti sastopamajām mutācijām.

Zinātnieki uzskata, ka antiviela SARS-38 pievienojas tai vīrusa kodola olbaltuma daļai, kas mutācijās paliek nemainīga. Antivielai SARS-38 cita starpā piemīt tādas unikālas īpašības kā augsta neitralizācijas spēja arī zemā koncentrācijā un spēja nomākt visus infekcijas ierosinātājus.

Kā zināms, pastāv risks, ka nākotnē parādīsies jaunas koronavīrusa mutācijas, tāpēc efektīvām antivielām – gan pašām par sevi, gan tās kombinējot ar atbilstošu terapiju,– ir izšķiroša nozīme organisma imunitātes nostiprināšanā un uzturēšanā, secina pētnieki.

1 Komentāri


 1. Oskars
  2021-08-26

  Visvairāk mani uztrauc vārdi: ''amerikāņu zinātnieki''.

Tavs komentārs par rakstu: