• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Vakcinēšanas procedūraVakcinēšanas procedūra. Foto: Getty Images

Zinātnieki: nekas, izņemot «AstraZeneca» vakcīnu, nevarēja izsaukt šādu reakciju

Norvēģu un vācu zinātnieki trombozes un trombembolijas gadījumus pēc vakcinēšanas ar britu-zviedru firmas “AstraZenecapretkovida preparātu ir sasaistījuši ar netipisku organisma reakciju, ziņo "The Wall Street Journal". 

InfoTOP.lv, izmantojot ārvalstu plašsaziņas līdzekļu materiālus

Pirms dažām dienām Eiropas Zāļu regulatora (European Medicines Agency, EMA) Farmācijas uzraudzības un risku novērtēšanas komiteja (Pharmacovigilance Risk Assessment Committee, PRAC) paziņoja, ka “AstraZeneca” vakcīna esot “efektīva un droša”.

Tomēr divas ekspertu grupas – viena Norvēģijā, otra Vācijā – ir veikušas neatkarīgus pētījumus un atklājušas, ka vakcīna izraisa autoimūnu reakciju, kas provocē antivielu veidošanos, kuras savukārt mijiedarbojas ar trombocītiem.

Eksperti atzīst, ka precīzu šīs parādības iemeslu viņiem pagaidām nav izdevies noteikt. Taču šīs blaknes iespējams atklāt tikai ar īpašas asinsanalīzes palīdzību.

“Ne ar ko citu, kā vien vakcīnu, nav iespējams izskaidrot, kāpēc šiem cilvēkiem bija tieši tāda imūnatbilde,”– skaidro viens no pētniekiem, hematoloģijas profesors no Norvēģijas Pols Andrē Holms (Pål André Holme).

Tādus pašus secinājumus ir izdarījuši Greifsvaldes universitātes (Die Universität Greifswald) zinātnieki Vācijā. Medicīnas profesors Andrēass Grainahers (Andreas Greinacher) ir uzskaitījis simptomus, kas norāda uz šo bīstamo organisma reakciju pēc vakcinēšanas, un tie ir: galvassāpes, reibonis un redzes traucējumi.

Zinātnieki uzsver, ka šīs “AstraZeneca” vakcīnas negatīvās blaknes iespējams novērst ar asinis šķidrinošiem preparātiem un imunoglobulīnu.  

2 Komentāri


 1. Janis Vertulis
  2021-03-22

  Es tikai brinos,ka tadu rakstu feisbuks ne noblokeja...viñiem taçu nepatik patiesiba!!!

 2. Dzintars
  2021-03-23

  Es Feisbūka faktčekerus publiski pabrīdināju, ka raksts ir tulkots no The Wall Street Journal un viņiem būs grūti tiesā paslaidrot, kāpēc tas tika bloķēts. Nostrādāja:)

Tavs komentārs par rakstu: