• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
PlūdiPlūdi. Foto: Pixabay

ZM sola «apgūt» 17,7 miljonus, ja Eiropa tos piešķirs plūdos cietušajiem zemniekiem

Ja Latvijai piešķirs Eiropas Parlamenta (EP) Budžeta komitejas 5. novembrī apstiprināto 17,7 miljonu eiro atbalstu pagājušā gada spēcīgo lietavu un plūdu seku likvidēšanai, Zemkopības ministrija (ZM) piešķirtos finanšu līdzekļus sola apgūt pilnībā.

Vismaz tā ir paziņojusi ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece, kura apgalvo, ka ZM pozitīvi vērtē EP Budžeta komitejas lēmumu apstiprināt Eiropas Savienības (ES) Solidaritātes fonda mobilizēšanu, sniedzot Latvijai palīdzību 17 730 519 eiro apmērā, lai likvidētu pagājušā gada spēcīgo lietavu un to izraisīto plūdu sekas. "ES Solidaritātes fonda finanšu līdzekļi ir izmantojami infrastruktūras atjaunošanai tādā stāvoklī, kādā tā bija pirms attiecīgajiem postījumiem. Ja EP un Padome lems piešķirt finansējumu, tad to varēs izmantot, piemēram, ceļu infrastruktūras un meliorācijas sistēmu atjaunošanai," viņa sacīja.

Pēc Mucenieces teiktā, ja ES Solidaritātes fonda finansējums tiks piešķirts, tas būs jāizmanto 18 mēnešu laikā no tā piešķiršanas brīža, un ZM piešķirtos finanšu līdzekļus plāno apgūt pilnībā.

Latvijas lauksaimnieki ir gandarīti par EP Budžeta komitejas lēmumu finansiāli atbalstīt pērnā gada spēcīgajās lietavās un plūdos cietušos Latvijas zemniekus, tomēr satraucas par salīdzinoši īso termiņu līdzekļu apgūšanai.

Galīgo lēmumu par 17 730 590 eiro līdzekļu piešķiršanu no ES Solidaritātes fonda EP pieņems plenārsesijā novembrī. Līdzekļi kļūs pieejami līdz ar Padomes apstiprinājumu.

Tavs komentārs par rakstu: