• Produkti
  • ecube
  • trauki
  • Gelios
  • xlash
  • autoskola
Smaids ar zobu implantiemZobu implanti mūsdienās nav nekas neparasts arī jauniem cilvēkiem. Foto: Shutterstock

Zobu implanti – moderna un saudzīga zobu atjaunošanas metode

Pilna zobu rinda, skaists smaids, pārliecība par savu zobu veselību – šie faktori pozitīvi ietekmē ikviena cilvēka psiholoģisko stāvokli. Ja mutes dobumā trūkst viens vai vairāki zobi, cilvēki sāk retāk smaidīt. Zobu implanti palīdz atjaunot zobu rindu un savlaicīgi novērst iespējamos riskus.

Zobu implanti ir mākslīga zoba sakne, kas tiek ievietota žokļa kaulā, un uz kuras tiek uzlikts zobu kronis. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj ražot tādus implantus un kroņus, kas gan vizuāli, gan funkcionāli neatšķiras no dabīgajiem cilvēka zobiem un ļauj pacientiem dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Kādi ir zobu implantu veidi un to ievietošanas metodes, kur meklēt implantoloģijas pakalpojumus Rīgā – lasiet tālāk un uzziniet atbildes uz šiem jautājumiem!

TOP 3 situācijas, kad var palīdzēt zobu implanti

Mākslīgie zobi daudziem asociējas ar vecumdienām, bet tā ir nepieciešamība aizstāt trūkstošos zobus – implanti ir arī pacientiem darbspējīgā vecumā. Zobu implanti tiek izmantoti, ja:

          ● zobus un smaganas ir skārusi paradontoze. Lai gan mūsdienās ir dažādi parodontozes ārstēšanas veidi, tomēr tie ir efektīvi tikai savlaicīgi griežoties pie zobārsta. Ja kaulaudi jau ir noārdīti, un zobi izkrīt, implantoloģija var palīdzēt atjaunot skaistu zobu rindu;

          ● zobs tiek zaudēts traumu dēļ. Izsisti zobi, salauzti zobi – ne vienmēr tos var atjaunot, izmantojot dabīgā zoba paliekas. Mākslīgais zobs neizcelsies dabīgo zobu rindā un nepievērsīs nevajadzīgu uzmanību;

          ● zobs ir jāekstrahē. Zobu saknes iekaisums, kura dēļ zobu nav iespējams saglabāt un atjaunot. Pēc zoba ekstrakcijas trūkstošā zoba vieta pēc iespējas ātrāk jāievieto implants, lai nepieļautu kaulaudu zudumu.

Implants tiek ievietots žokļa kaulā, kur tas pakāpeniski ieaug kaulā. Sēžot zobārsta kabinetā, reti kuram izdodas pamatīgi izpētīt, kā izskatās implanti, tāpēc pirms vizītes klīnikā vērts uzzināt par implantiem vairāk.

Zobu implanti zem mikroskopa: no kā sastāv mākslīgie zobi?

Zobu implanti pilda zoba saknes funkcijas un izskatās kā maza skrūvīte. Implanti tiek ražoti no titāna, kas ir ar cilvēka organismu bioloģiski savietojams materiāls. Titāna implanti ir piemēroti arī pacientiem ar jutīgiem zobiem un smaganām, kā arī alerģiskajiem cilvēkiem.

Implants sastāv no četrām daļām:

 1. implanta pamats.Titāna skrūve, kas ieaug kaulā un pilnībā aizvieto trūkstošo zoba sakni;
 2. smaganu formētājs. Ja implantologs izvēlas pakāpenisku implantu un zobu kroņu uzstādīšanu, pacientam tiek uzlikts speciāls smaganu formētājs, kas izveido estētisku smaganas formu virs implanta;
 3. abatments jeb zobu stumbriņa aizvietotājs. Abatments nostiprina gan mākslīgo zoba sakni, gan kroni. Pateicoties abatmentam, mākslīgais zobs kalpo ilgāk un var tikt galā ar lielu slodzi, ieskaitot cietas pārtikas sakošļāšanu;
 4. zoba kronis. Kronis atjauno zoba vizuālo izskatu un palīdz pacientam iegūt pilnvērtīgu, funkcionālu un estētiski pievilcīgu zobu rindu. Zobu kroņu klāsts ir ļoti  plašs. Pacienti var izvēlēties cirkonija un keramikas kroņus, kā arī kroņus no dažādiem metālu un keramikas sakausējumiem.

Implantoloģija ir sarežģīta stomatoloģijas nozare, kam nepieciešama augsta zobārsta kvalifikācija. Mākslīgo zobu veiksmīga ievietošana prasa arī citu speciālistu aktīvu līdzdalību. Kā tas notiek, uzziniet raksta turpinājumā!

Implantoloģija, protezēšana un zobu ķirurģija: kompleksā pieeja zobu veselībai

Jo ātrāk tiek ievietoti zobu implanti, jo vieglāks un ātrāks ir implantēšanas process. Diemžēl ne vienmēr implantus izdodas ievietot uzreiz pēc zoba zaudēšanas, jo cenas ziņā implantoloģija ir viens no dārgākajiem stomatoloģijas pakalpojumiem. Taču pārāk ilgi vilcinoties ar vizīti pie implantologa, var saskarties ar daudz lielākiem tēriņiem.

Ja tiek noārdīts žokļa kaulaudi, zobu implanti nevar tikt ievietoti uzreiz, pacientam nepieciešams papildus ķirurģiska manipulācija, lai atjaunotu zaudētos kaulaudus. Visbiežāk par zobu ķirurga pacientiem kļūst cilvēki ar:

          ● ielaisto paradontozi;

          izņemamām zobu protēzēm;

          noārdīto kaula alveolāro daļu, kas rodas, ja trūkstošais zobs ilgu laiku netiek atjaunots.

Zobu ķirurģijas laikā žokļa kaulauds tiek atjaunots, un pie darba var ķerties implantologs. Pēc tam, kad zobu implanti ir ievietoti, sākas noslēdzošais zobu atjaunošanas posms – zobu kroņu sagatavošana un uzstādīšana.

Mūsdienās implantoloģija un zobu protezēšana nav nošķiramas nozares – daudzos gadījumos uzlikt zobu kroņus var jau implantu ievietošanas dienā.

Kā strādā moderna implantoloģija?

Atkarībā no pacienta stāvokļa un zobārsta-implantologa kvalifikācijas, zobu implanti un zobu kroņi var tikt ievietoti gan sadzijušā smaganā, gan uzreiz pēc zoba ekstrakcijas. Pirmā metode ir laikietilpīgāka, un kopumā ārstēšanas process aizņem vairākus mēnešus. Standarta implantoloģija sastāv no četriem posmiem:

 1. zoba ekstrakcija;
 2. implantu ievietošana;
 3. implantu ieaugšana;
 4. protezēšana.

Otrā metode ir iespējama, sadarbojoties zobu ķirurgam un protezēšanas speciālistam. Moderna implantoloģija ļauj zobārstiem ekstrahēt zobu un ievietot implantu ar slogošanai gatavu kroni vienas procedūras laikā. Pateicoties implantoloģijas un protezēšanas apvienošanai, pacients var doties mājup ar jaunu zobu mutē. Vērā gan jāņem tas, ka tā ir pagaidu zoba restaurācija, un ka pacientam būs vēlreiz jāapmeklē protēzists, lai uzliktu pastāvīgos zobu kroņus.

Kā jārūpējas par zobu implantiem?

Zobu implanti un zobu kroņi ir mākslīgi radīti dabīgo zobu aizvietotāji, kas izskata un funkcionalitātes ziņā ir pilnībā līdzvērtīgi dabīgajiem. Tieši tāpēc par mākslīgajiem zobiem jārūpējas tikpat rūpīgi kā par dabas doto zobu komplektu.

Implantu īpašniekiem jāievēro visi zobu higiēnas noteikumi:

          ● tīrīt zobus vismaz divas reizes dienā ar pareizi piemeklētu zobu pastu un zobu birsti;

          regulāri izmantot mutes skalojamo līdzekli un zobu diegu;

          apmeklēt zobu higiēnistu vismaz divas reizes gadā.

Uz mākslīgajiem zobiem, ko tur zobu implanti, mīkstais zobu aplikums un zobakmens veidojas tikpat ātri kā uz dabīgajiem zobiem. Pēc implantu un kroņu uzlikšanas nedrīkst aizmirst par zobu higiēnu, jo tikai tā palīdz uzturēt mutes dobuma veselību.

Implantoloģija ir tehniski viens no sarežģītākajiem zobārstniecības veidiem, tāpēc pacientam ir jāatrod tāds implantoloģijas speciālists, kuram var pilnībā uzticēties. Latvijā modernus un saudzīgus implantoloģijas pakalpojumus piedāvā Dr. Alēnas Butkēvičas privātprakse.

Implantoloģija bez bailēm un stresa

Dr. Butkēvičas zobārstniecības klīnikā strādā vairāki zobārsti ar kvalifikāciju zobu implantoloģijā, un arī klīnikas vadītāja ir ieguvusi doktora grādu implantu biomehānikā. Pacientiem tiek piedāvāts pilns implantoloģijas pakalpojumu klāsts:

irmreizējā implantologa konsultācija, ārstēšanas plāna un kopējo rekomendāciju izstrāde;

          ● zobu implantu ievietošana;

          ● zobu protēžu izgatavošana un uzstādīšana;

          ● profilaktiskā zobu higiēna pacientiem ar zobu implantiem un protēzēm.

Ja pacienta kaulaudu apjoms ir nepietiekams, Dr. Butkēvičas zobārstniecības klīnikā pacientam vispirms tiek veikta zobu ķirurģija un kaulaudu atjaunošana. Pēc šīs procedūras smaganā var tikt ievietoti zobu implanti, un mutes dobums atgūst pilnvērtīgu funkcionalitāti un pievilcīgu izskatu.

Zobu implanti ir mūsdienīgākais un saudzīgākais trūkstošo zobu atjaunošanas veids. Dr. Butkēvičas zobārstniecības klīnikā pieredzējuši implantologi piemeklēs atbilstošo risinājumu ikvienam pacientam un palīdzēs arī grūtākajos gadījumos. Ienāciet klīnikas mājaslapā Butkevicadental.com un piesakiet vizīti elektroniski!

Tavs komentārs par rakstu: