• Produkti
    • ecube
    • trauki
    • Gelios
    • xlash
    • autoskola
Ieva Kalderauska un Jānis EglītisPriecājamies par jaunajiem NEPLP biedriem (priekšplānā) Ievu Kalderausku un Jāni Eglīti. Foto: LTV Ziņu dienests/Facebook

Žurnālisti Eglītis un Kalderauska «pārkvalificējas» par cenzoriem

Pēc Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ieteikuma Saeima ir apstiprinājusi Ievu Kalderausku un Jāni Eglīti Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatos. Tādejādi abi nu jau bijušie TV žurnālisti pievienojas valsts galvenā cenzora komandai.

Matīss Miers, īpaši InfoTOP.lv

Vai tas ir labi vai slikti? No vienas puses, gan Eglītis, gan Kalderauska, tā teikt, zina drēbi un pastāv iespēja, ka no viņu puses attieksme pret cenzējamajiem TV un radio kanāliem, raidījumiem un sižetiem varētu būt iejutīgāka un empātiskāka.

No otras puses – tā paša iemesla dēļ abu prasības pret bijušajiem kolēģiem var būt arī subjektīvas un pārspīlētas. Kā nu abi jaunizceptie cenzori sevi nostādīs.

Bet, par laimi, abas iespējas nivelē apstāklis, ka NEPLP vismaz līdz šim daudz vairāk rūpju izrāda par Krievijas televīzijas kanālu sižetiem, kas var tik traktēti kā nepatīkami Ukrainai. Pašmāju oficiozos (nu, nav Latvijā sabiedrisko mediju ne pēc tiesiskā statusa, ne finansējuma!) un privātos TV kanālus un radiostacijas NEPLP īpaši neaiztiek – un labi vien ir, jo cenzūra ir un paliek cenzūra, lai kā to palaikam nedēvētu propaganda. Lai gan šis darbs tā darītājam „kaulus nelauž”.

Visbeidzot, sirsnīgi sveicu Eglīti un Kalderausku ar pacelšanos jaunā līmenī. Nav noslēpums, ka žurnālista profesija Latvijā ir viena no viszemāk atalgotajām. Cenzoriem valsts maksā pulka labāk. Arī cenzora sociālais prestižs nebūt nav zemāks par žurnālista prestižu. Acīmredzot šāda lietu kārtība pilnīgi atbilst virzienam, kādā mūsu valstī attīstās demokrātija. 

Tavs komentārs par rakstu: